top of page

2023 DE GERÇEKLEŞECEK RETROLAR

MERKÜR RETRO

Yılda yaklaşık üç veya dört kez, Merkür önemli ölçüde yavaşlar ve kabaca üç haftalık bir retrograd kaos dönemi yaşarız. Merkür iletişim, zeka, hafıza ve teknolojinin gezegenidir, bu nedenle geri gittiğinde her türlü iletişim sorununa, günlük aksiliklere, program aksaklıklarına ve teknoloji aksaklıklarına neden olabilir. Bu süre zarfında, yanlış anlaşıldığını, kendini eleştirdiğini ve başkalarıyla bağlantısının koptuğunu hissetmek yaygındır. Ayrıca daha düşünceli ve içe dönük hissedebilirsiniz.

Merkür gerileme döngülerini takip etmek, olası karışıklıkları veya aksaklıkları önceden tahmin etmeye yardımcı olabilir ve ayrıca bakış açınızı iletme yaklaşımınızı yeniden düşünme şansı verir. Yılın ilk Merkür retrosu aslında 29 Aralık 2022'de Oğlak burcunda başlıyor ve 18 Ocak 2023'e kadar devam ediyor. Ondan sonra 21 Nisan'dan 14 Mayıs 2023'e kadar Merkür Boğa burcunda tekrar gerileyecek. . Ardından yaz sonunda, 23 Ağustos - 15 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Merkür Başak burcunda üçüncü kez geri hareket edecek. 13 Aralık 2023'ten 1 Ocak 2024'e kadar ise yılın son Merkür retrosu yaşanacak.

VENÜS RETRO

Venüs, aşk ve parayla ilgili her şeyin yöneticisidir; yani bu gezegen geri hareket ettiğinde, etkilerini; aşk hayatınızda, kişisel mali durumunuzda, değer sistemlerinizde ve ideallerinizde hissetmeyi bekleyebilirsiniz. Tüm gezegen gerilemeleri arasında, Venüs gerileme hareketinde en az zamanı harcar. Venüs her 18 ayda bir geri hareket eder ve yaklaşık altı haftalık bir süre boyunca bu durum devam eder . Bu süre zarfında, sosyal olarak daha çekingen ve içe kapanık hissetmek yaygındır. Diğer insanlara olan sevginizi iletmek konusunda da zorluk çekebilirsiniz. Bu dönemde beklenmedik mali sorunların ortaya çıkması da yaygındır bu nedenle, bu gerileme sırasında büyük veya pahalı satın alımları ertelemek en iyisidir.
2023'te Venüs, 22 Temmuz'da Aslan burcunda geri hareket edecek ve 3 Eylül 2023'e kadar orada kalacak . Venüs gerileme döngülerini takip etmek, ilişkilerinizi ve sınırlarınızı yeniden düşünmeye zorlayabilecek herhangi bir romantik dramayı önceden tahmin etmenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda size parayla olan ilişkinizi yeniden düşünme şansı verir, bu da bütçenizi ve tasarruf stratejinizi gözden geçirmek için iyi bir zamandır. Venüs estetiği ve güzelliği de yönettiği için, kişisel görünümünüzdeki büyük değişiklikleri de ertelemek isteyebilirsiniz, bu nedenle bu süreçte estetik operasyonlar, dövme, piercing gibi şeyleri yaptırmaktan uzak durmalısınız.

MARS RETRO

Mars retrosu her iki yılda bir başlar ve sekiz ila on hafta sürer , bu da onu en az görülen retrograd yapar. Ancak bunun, onun bir şeyleri sarsmak için sahip olduğu gücü hafife almanıza neden olmasına izin vermeyin. Mars eylemin, gücün, risk almanın, hırsın ve dürtünün gezegenidir, bu nedenle Mars geri gittiğinde, daha az motive ve daha hüsrana uğramış hissetmek normaldir ve bu, tutkunuzu ve hırslarınızı neyin ateşlediğine dair bir iç gözlem dönemini işaret eder. Geri giden Mars, her geldiğinde saldırganlığı davet etme eğilimindedir. Bastırılmış duygular ve eski anlaşmazlıklar bu süre zarfında su yüzüne çıkabilir. Bu nedenle herhangi bir çatışmaya veya kavgaya girmeden duygularınızı kontrol etmek dikkatli olmak zorundasınız.

En son Mars retro döngüsü 30 Ekim 2022'de başladı 12 Ocak 2023'e kadar devam edecek ve gölge sonrası dönem 15 Mart 2023'te sona erecek . Bu, Mars'ın İkizler burcundaki yedi aylık yolculuğunun uzun zamandır beklenen sonunu işaret edecek. Bundan sonra, Mars, 2023'ün geri kalanında ve 2024'ün büyük bölümünde herhangi bir gerileme olmadan zodyak boyunca ilerleyecek. Marsın durağan olduğu zamanlarda barikatları aşmak ve harekete geçmek için kendinizi motive etmek daha kolay olacak. Bu zaman aralığı, hedeflerinize doğru agresif bir şekilde çalışmak ve hedeflerinize ulaşmak için mükemmel koşulları sağlayacaktır. Bu nedenle, 6 Aralık 2024'te Mars gerileme bölgesine dönmeden önceki zamanı değerlendirmelisiniz.

JÜPİTER RETRO

Jüpiter şans, bilgi ve genişleme gezegenidir. Bu gezegen geri hareket ettiğinde, yeni tutumlar ve inanç sistemleri geliştirmeye yönelik bazı içsel araştırmalar yapmaya teşvik edilebilirsiniz. Hayat, büyük resmi göremeyeceğiniz kadar telaşlı hale geldiğinde, bu gezegensel geri hareket, kişisel iç gözlem ve daha derin amaç ve anlam arayışı için harekete geçer. Jüpiter yılda yaklaşık bir kez geri gider, bu yaklaşık dört ay sürer ve bununla birlikte bizlere ruhsal ve felsefi gelişimimizi geliştirme şansı verir.
2023'te Jüpiter, 4 Eylül'de Boğa burcunda geri hareket edecek ve 30 Aralık 2023'e kadar orada kalacak. Jüpiter gerileme dönemleri, sizi mevcut durumunuza daha gerçekçi bir bakış açısıyla bakmaya zorlamakla ünlüdür ve takip ettiğiniz yolları yeniden düşünmeye ve yeniden hayal etmeye teşvik eder. Jüpiter'in geri gitmesi, hayatınızdaki şeyleri nasıl dengelediğinizin bir envanterini çıkarmak için harika bir zamandır ve sizi geride tutuyormuş gibi hissettiren her şeyden kurtulmanız teşvik eder.

SATÜRN RETRO

Satürn, disiplin ve özdenetim ile ilgili her şeyi yönetir, bu nedenle gerilemeye başladığında, kendimizi normalden daha fazla bunalmış hisedebilir ve özeleştiri yapabiliriz. Satürn, her yıl yaklaşık dört ay boyunca geri hareket eder ve hazır olsanız da olmasanız da sizi kişisel gelişime doğru iter. Hayat, yolunuza beklenmedik bir engel çıkardığında suçu genellikle Satürn'e yükleriz, ancak bu "tuzaklar" genellikle hayatta bir sonraki adımı atmak için öğrenmeniz gereken en önemli dersleri sağlayabilir.

Satürn, 17 Haziran'dan 4 Kasım 2023'e kadar Balık burcunda retro yapacak ve maneviyatınıza, yaratıcı uygulamalarınıza, kişisel disiplin ve ilişkinize vurgu yapacak. Geri giden Satürn "... ilişkiler ve işteki rollerimiz gibi konular üzerinde düşünmemiz için bize zaman veriyor. Geri giden Satürn, gerekli ilerlemeyi ihmal ettiğiniz noktalara ve ilerlemek için nelerle yüzleşmeniz gerektiğine ışık tutar.

URANÜS RETRO

Uranüs, astrolojide bir şekilde evcilleştirilemez bir güçtür, bu nedenle, geri hareket döngülerinin de tahmin edilebilir olmaktan başka bir şey olmaması sizi şaşırtmamalıdır. Uranüs teknik olarak her yıl yeni bir geri hareket döngüsü başlatsa da, Uranüs geri hareket dönemleri birbirinin üzerine geçebilir ve aynı yıl içinde iki kez meydana gelebilir. Uranüs, güneş sistemimizdeki geleneksel sınırlamaları ve inançları aşmaya çalışan gezegendir. Uranüs'ün yıllık retrosu 5 ile 7 ay arasında sürer ve beraberinde beklentilerden özgürleşme ve kendi yolunuzu takip etme şansı getirir.

2022'de Uranüs Boğa burcunda geri hareket etti ve 22 Ocak 2023'e kadar orada kalacak. Ve birkaç aylık yön hareketinden sonra Uranüs, 28 Ağustos 2023'ten 27 Ocak 2024'e kadar tekrar geri hareket edecek. . "Uranüs zaten çok öngörülemeyen bir gezegen, bu nedenle değiştirme, şok etme, şaşırtma kapasitesi, retro döngüleri sırasında büyük ölçüde artabilir. Geri giden Uranüs, hayatınızda bir ayna görevi görerek, sizi kendi başınıza yüzleşmek istediğiniz her şeyle yüzleşmeye zorlar. Uranüs retrosu, değişimi kucaklamak için ideal bir zamandır.

NEPTÜN RETRO

Normalde, Neptün hayallerinizi, ideallerinizi ve fantezilerinizi yönetir ve önemli bir ilham ve gerçeklerden kaçma kaynağı olabilir. Ancak Neptün geri hareket ettiğinde, hayal dünyanıza kaçmak ve yüzleşmeniz gerekenleri görmezden gelmek daha zordur. Neptün yılda yaklaşık bir kez geri gider ve beş ila altı ay arasında orada kalır. Neptün geri hareket ettiğinde, kollektif enerjinin hafif ama etkili bir değişim yaşaması olağandır. Bu gezegen geri hareket ettiğinde, hayallerinizi ve özlemlerinizi gözden geçirme ve bunlara ulaşmak için attığınız adımları yansıtma şansı sunar.

Neptün hem rüyaları hem de hezeyanları yönetir; yıllık gerileme döngüsü sırasında büyük kararlar vermekle mücadele etmek yaygındır. Neptün, 30 Haziran'da Balık burcunda geri hareket edecek ve 6 Aralık 2023'e kadar orada kalacak . Bir Neptün retrosu sırasında, duygularınızdan kaçmaya ve sorunlarınızdan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Ancak, gerçeklikten kopma dürtüsüne karşı savaşmak ve bunun yerine kendi içinizin derinliklerine inmek önemlidir. Meditasyon yapmak ve ruhsal yönünüzle yeniden bağlantı kurmak için ideal bir zamandır.

PLÜTO RETRO

 Pluto,  gizli veya görünmeyen her şeye hükmeder, bu nedenle geri giden Pluto'nun gizli sırları, gizli sorunları ve güç mücadelelerini ortaya çıkarmasını bekleyebilirsiniz. Pluto  yılda bir kez geri gider ve yılın yaklaşık yarısını geri harekette geçirir, bu geçişler yaklaşık beş ay sürer. Astrolojide Pluto, gerçeği ve daha derin anlamı aradığınız yaşam alanlarını gösterir. Aynı zamanda, ruhunuzun yolculuğunun döngüsünü tamamlamak için üzerinde güçten vazgeçebileceğiniz ve dönüştürülmesine izin verebileceğiniz yaşam alanlarını da gösterebilir. İşin iyi tarafından bakarsak, Pluto yenilenme ve yenilenmenin yanı sıra kozmik büyüme ve yeniden doğuş döngüsüyle ilişkilidir.. Dolayısıyla, değişim bazen korkutucu olabilse de, geri giden Plüton kişisel dönüşümü kucaklamak ve en derin arzularınızı kabul etmek için bir şanstır.

2023, Plüton için büyük bir yıl; 23 Mart 2023'te Pluto Oğlak burcundan ayrılıp Kova burcuna girerek statükoya meydan okuması ve geleceği yeniden şekillendirmeye yardımcı olması beklenen devrim niteliğindeki geçişin başlangıcını işaret ediyor. Plüton'un Kova ve Oğlak arasında geri hareket edeceği 1 Mayıs - 10 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında fazladan bir hüsran ve stres katmanı ekleyecek . Bu enerjilerin bir araya gelmesi, yaklaşan bir kıyamet, korku ve hatta memnuniyetsizlik hissine neden olabilir. Bununla birlikte, geri giden Plüton gelip hayatınızda birikmiş olan dağınıklığı ortadan kaldırdığında, size yeni bir başlangıç ​​yapma ve dünyadaki yerinizi daha iyi bir şekilde yeniden hayal etme şansı verir.
 

bottom of page