top of page

5 Haziran 2020 Ay Tutulması

5 Haziran günü Türkiye saati ile 22:13'te Parçalı Ay Tutulması meydana gelecek. 2020 yılına girdiğimiz ilk günlerde Yengeç burcunda bir Ay tutulması ile yeni yıla merhaba demiştik ve o yazımda fazla ürkütmeden aslında bu günleri biraz öngörmüştüm. O yazıyı okumamış olanlara okumalarını öneriyorum. https://www.instagram.com/p/B7GiWgrj95K/ Bu son derece sert ay tutulmasında Satürn Plüton kavuşumunun sert etkilerinden dolayı kendimizi en rahat hissettiğimiz ev ortamında dahi güvensiz hissedeceğimizi belirtmiştim. Şimdi ise bu öngörünün üzerinden altı ay geçti ve yeni bir ay tutulması ile yeni altı aylık bir dönem başlıyor hayatlarımızda.
5 Haziran tarihinde yaşanacak olan Ay Tutulması Yay burcunda gerçekleşiyor ve Mars ile T kare kapıyor oluşundan biraz öfkeli ve dürtüsel bir Ay tutulması olacaktır. İkizler burcunda Retro hareketine devam eden Venüs ise hem güneş ile kavuşumda hem de Mars ve Neptün ile kare açıda olduğundan bu Ay tutulması bir çoğumuzu ilişki sınavlarına tabi tutacak gibi görünüyor. Önümüzdeki altı ay bazı sansasyonel  boşanma ve ihanet haberlerine tanıklık edebiliriz. Birçok aşk hikayesinin nefrete dönüşmesi de muhtemel bu süreçte. Bu bahsettiklerim bireysel anlamdaki öngörüler olacaktır ancak işin bir de toplumsal boyutu var ki önümüzdeki günlerde bazı ülkelerde yer hareketlerinde artış gözlenebilir çünkü IC çizgisine son derece yakın olan Uranüs toprak hareketleri konusunda bizi uyarıyor. Bazı toplumlarda ise Mars etkisi halkın ayaklanması veya komşularla oluşabilecek savaş ihtimalini de ortaya çıkarıyor.
Ay tutulmasına Venüs'ün karşıt oluşu para konularında da risk altında olduğumuzu belirtiyor. Para harcarken iki kere düşünmenizde fayda var, sonuçta Venüs Retro hareketinde ve Venüs Retro olduğunda Mars ve Neptün ile olan olumsuz açısından ötürü aldanma konuları, dolandırıcılık konuları ve sahteciliğe karşı son derece dikkatli olmanızda fayda var. Venüs sadece aşk ve ilişkileri temsil etmez, bu sebepten sizleri uyarmak ise benim görevim. İlişkiler konusunda ise fazla talepkâr olabilir ancak sevgimizi göstermek konusunda da bir o kadar cimri olabiliriz dolayısıyla da beklentilerimizin karşılanmadığından serzenişlerde bulunabiliriz. 

bottom of page