top of page

9 Mart 2020 dolunay

9 Mart 2020 20:48 de Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek anın haritası incelendiğinde yükselenin Terazi burcu olduğu dikkat çekiyor. Bu görünüm ise gerçekleşecek dolunayın hayatlarımızda bir nevi dengelenme etkisi yaratacağını gösteriyor.
Ayrıca 12. evde gerçekleşen bu dolunayın, bilinçaltı konularının yanı sıra gizli kalmış konularında açığa çıkacağı çok etkili bir göksel  etkiye sahip olduğunu belirtmek isterim. Mars Pluton ve Satürn gibi kötücül ve sert gezegenlerin yanı sıra Jüpiterin de bu etkiyi arttırması bunu daha sert hissetmemiz  anlamına geliyor. Bu dört gezegen Oğlak burcunda seyrediyor. Oğlak burcu, hayata daha olgun ve realist bakmamıza sebep oluyor. Bahsi geçen gezegenlerin bu burçta Stelyumda olmaları ise bu realist bakış açısını pratiğe çevirmek için bizleri adeta zorluyor.
Dolunay'da Güneş Balık burcunda olucak, haliyle Dolunay; düşüncelerde kaybolduğumuz , gelecek için hayaller kurduğumuz bir esnada tabiri caizse bizi şöyle bir tutup silkeleyecek 'yeter çok hayal kurdun, çok düşündün birazda gerçeğe dön bakalım' diyecek. Bu dolunayın enerjisi bizleri gerçeğe geri döndürecek ve kurduğumuz hayalleri gerçekleştirme fırsatı sunacak dolayısıyla dengelenmemizi sağlayacak. Özünde enerji olarak fazlasıyla zorlanacağımızı gösteren ancak sonucunun bizler için iyi olacağı bir dolunay bekliyor bizleri.

bottom of page