top of page

9 MART DOLUNAYININ BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ: Koç'lar ve özellikle de yükselen Koç'lar için dolunay 6. evinizde meydana geliyor. Bu ise gündelik hayatınız, sağlık konuları, evcil hayvanlarınız, birlikte çalıştığınız insanları temsil etmektedir. Bu dolunay sizlere yeni iş veya proje olanakları sağlasa da bunlara karşı biraz temkinli olmakta fayda var. Neticede gökyüzünde çok fazla Neptün enerjisi var buda bizler için yanılsamalar yaşamaya çok açık bir zaman  dilimi. Ancak bazılarınız için bu etki iş veya gündelik yaşamda arkanızdan çevrilen bazı oyunlar ile yüzleşmeniz anlamı taşıyabilir. Arkanızdan yapılan konuşmaların, gizli kalmış konuların açığa kavuşacağı ve hatta bilinçaltınızda yatmakta olan bütün korkuların yanı sıra gizli olan her şeyin aydınlanacağı bir dolunay sizleri bekliyor.

 

BOĞA: Boğa ve özellikle de yükselen Boğa'lar için dolunay sizin çocuklarınız ve ikili ilişkilerinizi temsil eden 5. evinizde meydana geliyor. Yakın çevrenizden birileri sizin ilişkinize dair görmezden geldiğiniz konular ile yüzleşmenize ve gözden geçirmenize sebep olabilir. Dolunay'ın Başak burcunda olması fazla detaycı ve mükemmeliyetçi olmanıza sebep oluyor. Gerilimlere dikkat etmeniz gereken bir dönem olacaktır. Bu dolunay çocuk konularında da somut adımlar atmanıza sebep olabilir, çocuğu olmayanlar ise hayırlı haberler alabilir. 
 
İKİZLER: İkizler ve özellikle de yükselen İkizler için dolunay aile, ev, yuva gibi konuların  yanı sıra geçmiş ve içsel konuları da temsil eden 4. evinizde meydana geliyor. Bu sizin . Aile ile olan bağlarınızın güçlenebileceği bir dolunay, ailenizle süregelen sorunlarınız var ise bu dolunay yaşadığınız sorunların çözüleceğine işaret ediyor. Dolunaylar tek bir evinizi etkilemez dolayısıyla karşıt eviniz olan ve kariyer konularını temsil eden 10.evinizden dolayı muğlak olan konularda biraz agresif olmanız hayal kırıklıkları yaşamanıza sebep olabilir. Bu süreci sakin davranarak atlatmanız önem taşımaktadır. Bu sisli günler de geçecek. Biliyorum en çok belirsizlik can sıkıyor.

 

YENGEÇ: Yengeç ve özellikle de yükselen burcu Yengeç olanlar için bu dolunay sizlerin 3. evinizde meydana  geliyor. Bu sizin yakın seyahatler, kardeşler, eğitim ve yazılı sözlü her nevi iletişimi temsil eden evinizdir. Eğitim almakta olan Yengeç'lerin bu süreçte özellikle yurt dışı ile ilgili bağlantılar kurabileceği yada almakta oldukları bir eğitim var ise bunu üst seviyeye taşımak istiyeceği bir dönemdir. Ancak dolunay'ın etkisi ile bu yapmış olduğunuz girişimlerin sonuçlarının belirsizliği canınızı sıkabilir. Ancak bu dolunayda yeni fikirler ve girişimler gerçekleştirmek için destekleyici açılar olduğunu da belirtmek isterim. Bu dolunay kardeşleriniz ile daha önce çözdüğünüzü düşündüğünüz sorunların tekrar önünüze gelebileceği, biraz eski defterlerin karıştırılacağı bir dönem olabilir. Ancak bilmeniz gereken en önemli konu tüm bu geçirdiğiniz gergin günlerin ileride sizler için olumlu dönüşleri olacağıdır.

 

ASLAN: Aslan ve özellikle de yükselen burcu Aslan olanlar için dolunay sizlerin 2. evinizde meydana geliyor. Bu ev konuları; maddi kaynaklarınız, alacak-verecekler ve her nevi finansal konulardır. Bu dolunay günleri aynı zamanda karşıt eviniz olan miras, nafaka, ortak kaynaklar konulu evinizi görünür kılacağından var ise devam eden mahkemelerinizin karara bağlanacağı günlerin ardından maddi kayıplar yaşamanız olası olacaktır. Ancak bazılarınız için bu kararlar olumlu sonuçlanabilir ve Maddi kazanımlar elde edilebilir.. Dolunay zamanı harcamalara dikkat etmenizde fayda var. Özellikle gelir beklentinizin olduğu durumlarda dereyi görmeden paçayı sıvamayın 
 
BAŞAK: Başak ve özellikle de yükselen burcu Başak olanlar için dolunay sizlerin 1. evinizde meydana geliyor. Bu ev konuları ise sizin öz benliğinizi, dış görünümünüzü, kendi girişimlerinizi temsil etmektedir. Bu dolunayın Başak burcunda  ve Neptün'ün de Balık burcunda olmasından dolayı bu dolunay sürecinden en fazla sizin etkileneceğinizi belirtmek yanlış olmayacaktır. Burçlar aleminin en belirgin dönüşüm geçiren burcu siz olacaksınız. Özellikle eşiniz ve ortaklık konularında sizlerden gizlenmiş bazı konuların açığa çıkması sizlerin dönüşüm yaşamanıza sebep olabilir. Bazı sırlar canınızı sıkacaktır ancak özünde sizlerin farkındalık kazanmanız adına son derece değerli bir dolunay olacağını belirtmek isterim.

 

TERAZİ: Terazi ve özellikle de yükselen burcu Terazi olanlar için dolunay sizlerin 12. evinizde meydana geliyor. Bu ev konuları ise sizlerin bilinçaltı konularınızı, gizli düşmanların yanı sıra hastane veya hapishane gibi kapalı yerleri temsil etmektedir.  Bu dolunay sizlerin inzivaya çekilme ihtiyacınızı gözler önüne seriyor nitelikte. Bu kabuğunuza çekilme evresi sizlerden saklanan bazı konuları fark etmenizi  sağlayacak ve kendi adınıza değerli planlar yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak bu günlerin korkularınızdan, kaygılarınızdan ve tüm sergilediğiniz bağımlılıklardan arınmanız adına son derece değerli bir dolunay olacaktır. Gündelik hayatınızda, evcil hayvanlarınız veya sağlık konularında bir netleşme sağlanacağını da belirtmek isterim.

 

AKREP: Akrep ve özellikle de yükselen burcu Akrep olanlar için dolunay sizlerin 11. evinizde meydana geliyor. Bu ev konuları ise arkadaş, sosyal çevreniz ve üyesi olduğunuz dernek ve organizasyonları temsil etmektedir. Bu dolunayda sizin sosyal çevreniz ile süregelen bir takım sorunlarınızın çözüleceğini ifade edebilirim. Ayrıca bazılarınızın, artık aynı frekansta olmadığınızı düşündüğünüz arkadaşlıkları sonlandırma adına girişimleriniz olacak.  5. ev konuları olan aşk ve çocuk konularında bir aydınlanma yaşamanız olası, sizden saklanan bazı gerçeklerin açığa çıkması sebebi ile hayal kırıklıkları yaşayacaksınız. Çocuk sahibi olmak isteyen Akrep'ler için olumlu haber ihtimali yüksek görünüyor.

YAY: Yay ve özellikle de yükselen burcu Yay olanlar için dolunay sizlerin 10. evinizde meydana geliyor. Bu ev konuları ise kariyer konuları, meslek hayatı, tanınırlık ve iş hayatı konularını kapsamaktadır. Bu dolunay siz Yay'ların kariyer konularında karşılaştığınız ve aslında bu güne dek görmezden geldiğiniz engelleri görmeniz konusunda son derece destekleyici bir dolunay. Ayrıca bu engellerin size yarattığı baskıların üstesinden gelebilmek adına kariyerinizde bir yapılanma veya değişiklik ihtiyacının artacağı bir dolunay sizleri bekliyor olacak. Ailenizle ilgili konularda zorlanabilir belki de anlaşılamadığınızı düşündüğünüz bir  duygusal dalgalanma yaşayabilirsiniz.

 

OĞLAK: Oğlak ve özellikle de yükselen burcu Oğlak olanlar için dolunay sizlerin 9. evinde meydana geliyor. Bu ev ; yurt dışı konularının yanı sıra uzun seyahatler ve yüksek öğrenim konularını kapsamaktadır. Ötelediğiniz yüksek öğrenim ve eğitim konularını tekrar ele almayı yeğleyeceğiniz bir dönem olacak sizler için. Belki hali hazırda eğitim almakta olduğunuz bir alana daha fazla odaklanabileceğiniz gibi bunun yanında ek eğitimler almayı tercih edebileceğiniz bir süreçde olabilir. Yakın seyahatler, komşularınız, iletişim ve yakın çevre ilişkilerinde bazı bilinmeyenlerin ortaya çıkacağı bir dönemdesiniz. Bunun sizlerin aydınlanma yaşayacağınız değerli bir dolunay olduğunu belirtmek isterim.

 

KOVA: Kova ve özellikle de yükselen burcu Kova olanlar için dolunay sizlerin 8. evinde meydana geliyor. Bu ev konuları ise başkalarından gelen kaynaklar, ortak gelirler, kredi, miras ve ortak gelirleri temsil etmektedir. Kova için ortak kaynaklarınıza güvenerek fazla açılmamanız son derece önemli çünkü ne de olsa dolunay ay ve güneşin birbirine karşıt evlerden bakması anlamına gelir ki bu da sizler için 2. evi temsil eder, bu sizin öz kaynaklarınız anlamına gelmektedir. Şahsınıza ait ummadığınız bir ödeme çıkması bunun da genel anlamda aile bütçenizi sarsacak nitelikte olma olasılığı anlamı taşıyor. Bu dönem ayrıca kredi çekmek, fazla harcama yapmak ve borç almak için hiç uygun bir zaman olmadığı gibi birtakım ödemeler ile ilgilide sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

BALIK: Balık ve özellikle de yükselen burcu Balık olanlar için dolunay sizlerin 7. evinde meydana geliyor. Bu ev konuları ise anlaşmalar, ortaklaşa yapılan her nevi iş, sözleşmeleri ve evlilik konularını temsil etmektedir. Bu dolunaydan sizler çok etkileniyor olacaksanız çünkü yönetici gezegeniniz bu dolunayda aktif rol alıyor olacak. İkili ilişkiler bu dolunay boyunca mercek altında olacak ve Merkür retro sürecinde sorgulamaya başladığınız ilişkiniz veya evliliğiniz konusunda karar alma eğilimi sergilemeniz çok doğal olacaktır bu günlerde. Kangren olduğuna inandığınız sorunlarınız var ise radikal kararlar almaya itecektir bu dolunay sizleri. Fazla derinlere dalarak fantezi dünyasında kaybolmamanız hayal kırıklığı yaşamamanız adına önemli olacaktır. Hakkınızda sarf edilen söylemlerin sizi üzmesi de bu enerjinin sonuçları arasında yer alabilir. Bu dolunayın en dikkat çekici yönlerinden bir diğeri ise dolunay anında Merkür'ün durağan pozisyonda olması. Bu görünüme göre kendimizi bir kaos ve karmaşa içerisinde hafif depresif bir ruh halinde bulabiliriz buda bizi, birtakım işlerin üstesinden gelemeyeceğimize dair endişeye sevk edebilir.
 

bottom of page