top of page

Astroloji tüm dünyada gelişti: Hindistan, Çin, Güney Amerika'ya kadar. Orta Çağ'dan Nostradamus ve John Dee gibi birçok akademisyen, çalışmalarıyla Astrolojinin popülerliğine katkıda bulundu. Zamanında, Astroloji sadece krallar, yüksek mevkilerdeki insanlar ve zenginler tarafından bilinen bir ayrıcalıktı; o kadar güzel ki, bugün hepimiz elimizde.

Günümüzde Astroloji, insanlığa gerçeği ve özgürlüğü daha da yakınlaştırmayı amaçlayan ve takdir edilen ezoterik bir disiplindir. İyi bilinen bir Astronomi okulu, İngiltere'deki Astrolojik Araştırmalar Fakültesi'dir , ancak dünyanın her yerinde birçokları vardır. Astrolojinin kullanımı psikolojik ve tıbbi analizlerden (Astropsikoloji ve Astromedisin) belirli olayların tahmin edilmesine kadar uzanır.

Kova çağına girerek, Astroloji tüm hızıyla eski haline getirilir, böylece tüm meseleye daha ciddi ve bilimsel bir yaklaşım bekleyebiliriz.

Biyolojik bir yaratık olarak bir insanın genleri, ailesi içindeki etkileri ve geliştiği çevre tarafından belirlendiği bir gerçektir. Ancak, her birimizde tuhaf bir şey olduğu ve aynı çatı altında yaşayan kardeşlerin farklı insanlara dönüştüğü iyi bilinmektedir. Her insan “rasyonel olarak” açıklanamayan eşsiz bir potansiyele ve yaratıcılığa sahip bir bireydir. Bazılarımız sanatsal, bazı felsefi ve bazı spor yetenekleri içinde taşıyoruz ... hepimiz kendimizi farklı şekillerde ifade ediyoruz - bazıları akıllı iletişim yoluyla, bazıları duyguları açığa çıkararak, bazıları tutumlarla - ve hepimizin bunu yapmak için derin motifleri var .

Şimdilik, Astroloji insan davranışındaki farklılıkları açıklamada en net çözümü vermektedir. Neden sadece olduğumuz gibi ve neden yaşadığımız hayatı yaşadığımızı açıklıyor. Astrolojiyi tanımlayabildiğimiz en yakın nokta, bunun insan davranışları ve yeryüzündeki olaylar üzerindeki gezegensel ve gezegenler arası etkileri yorumlamanın eşsiz bir sistemi olduğunu söylemek olacaktır.

Astroloji nasıl çalışır?

Astroloji teorisinin varsayımı, Güneş Sisteminin her gezegeninin belirli bir niteliğe, yani dünyadaki yaşamı etkileyen enerjiye sahip olduğu gerçeğinde yatmaktadır. Güneş enerjisini deneyimlemek çok kolaydır: bunu sıcaklık olarak hissediyoruz ve ışık olarak görüyoruz. Ay enerjisi ebb ve akış, kadınların aylık dönemleri vb. Aracılığıyla görülür. Benzer şekilde diğer gezegenler de bizimkini etkiler. Bu gök cisimlerinin, yani Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton'un Dünya'ya göre konumu, döngüsel hareketleri nedeniyle saniyeden saniyeye değişen farklı bir etkiye sahiptir. bahsi geçen gezegenler.

Şimdi birisinin doğum anında, sistemimizin gezegenlerinin nasıl belirli bir konumda olduğunu hayal edelim. Enerjileri Dünya'yı etkiler. Bebek hayat buldukça bu enerjinin bir kısmını kendi üzerine alır ve bir şifre ya da kod olarak taşır; sanki birisi bu kodu boş bir tahtaya yazar ve o kişinin özelliği haline gelir. Her kod özel ve benzersizdir, çünkü iki özdeş an yoktur. Gezegenlerin Dünya ve kendileriyle ilgili özel konumu Astrolojik veya doğum haritası olarak bilinir. Bu yaşamda kaderimizi yerine getirmek için gerekli ayırt edici özelliklerimiz ve olasılıklarımız onun tarafından önceden belirlenir.

bottom of page