top of page

Güneş Aslan Burcuna Geçiş Yapıyor

Güneş 23 Temmuz günü saat 04:50 itibariyle Aslan burcuna geçiş yapacak ve 23 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda transitini sürdürüyor olacak. Sevgili Aslanlar, mum üfleme zamanınız geldi adeta ışıldayacağınız, enerjik bir döneme giriyorsunuz. Ancak bu transit elbette sadece gurur ve ego  gösterileri ile ön planda olmayı seven, kendilerince en mükemmel burç olan Aslanları etkilemeyecek hepimizin üzerine yıldızların parıltısını serpecek. Her birimiz kendimizi adeta sahne ışıkları altında hissetmekle kalmayıp, ilgi odağı olmak isteyeceğiz. İletişim becerilerimiz güçlenecek ve çevrelerimizi kolaylıkla etkileyebileceğimiz sosyal ve konuşkan bir tavır sergileyeceğiz. Romantik ilişkilerde de tutkulu ve romantik bir atmosfer hakim olacak. Ancak, Aslan’ın gölge taraflarına karşı da dikkat etmek önemli. Aslan'ın egosu ve kibrine kapılmamak, başkalarını da önemsemek ve paylaşımcı bir tutum sergilemek hayati olacaktır.
Aslan burcunun sahip olduğu liderlik ve gösteriş enerjisi, kolektif düzeyde de etkisini gösterecek. Ülkelerin liderleri daha cesur ve gururlu bir tutumla hükümet politikalarını savunacaklar ve en iyi olduklarını vurgulayacaklar. Devlet büyüklerinin "en mükemmelim" edasıyla kükreyeceği günler bizleri bekliyor olacak. Toplumlarda daha iddialı ve gösterişli bir atmosfer oluşacak. Popüler kültür ve eğlence sektörü parlak ve dikkat çekici projelere yönelecek. İnsanlar, kolektif etkinliklerde bir araya gelmeye daha yatkın olacaklar ve sosyal etkileşimler artacak. Finansal alanda ise, lüks ve eğlence sektörleri talep görebilir. Ancak, rekabetin de kızışacağı bir dönem olacak, dolayısıyla dikkatli adımlar atmak önemli olacak. Güneş Aslan transiti boyunca kolektif alanda yangınlarda artış ve yayılım söz konusu olur ki geçen yıllarda da aynı etkiye dikkat çekmiştim ve bazı okurlarımdan, ne var her yıl yangın oluyor serzenişleri gelmişti ve güneş Aslan 29°’ye ulaştığında hepimizin yüreklerini dağlayan Marmaris yangını başlamıştı. Yine bu seferki Güneş Aslan transiti ile ilgili bazı tarihleri ve olası beklentilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

26 Temmuz tarihine dikkat! Global ölçekte ses getirecek patlama ya da yangın riski söz konusu olabilir. 29 Temmuz civarında göz önünde olan yaşça olgun sanatçı veya devlet liderlerinden birinin sağlık sorunu ya da vefatına tanıklık edebiliriz. 6-7 Ağustos tarihleri finans piyasaları açısından riskli göstergeler barındırıyor uyarmadı demeyin. Aynı zamanda göz önünde olan öğretim görevlisi ya da din adamı niteliğinde kişilerle ilgili üzücü haberler söz konusu olabilir. 13 Ağustos günü hem beklenen ex partnerle ilgili beklenen ataklar söz konusu olabilir, hem de finans piyasalarında yüzümüzü güldürecek gelişmeler görülebilir. 15 Ağustos tarihinde kripto yatırımcılarını şiddetle uyarmak istiyorum aman dikkat hanımlar beyler. Ayrıca yine aynı tarihte uçak kazası, uçak seferlerinde aksamalar söz konusu olabilir. Teknolojik aletlerde arızalar, sosyal medya platformlarında çökme ya da belki de bir saldırı söz konusu olabilir. Yne aynı tarihte yıldırım ve şimşeğin bol olduğu yağışlar gözlemlenebilir. 20-21 Ağustos tarihinde ise göz önünde olan sevilen bir sanatçı, lider gibi bir kişinin haberi bizlere ani hayal kırıklığı yaşatabilir ve üzebilir. Aynı tarihlerde deniz kazaları, zehirlenmeler, virütik rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Hackleme,kandırılma ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmakta fayda var. 22 ve 23 Ağustos tarihine ise çok ama çok dikkat. Kolektif alanda; yangın, patlama, kaza ve suikast girişimleri açısından dikkat çeken tarihlerin başında geliyor. Yine sevilen göz önünde insanların kaybı söz konusu olabilir bu tarihlerde.
Güneş'in Aslan burcunda olması ile finansal alanda yatırımcılar daha iyimser ve cesur bir duruş sergileyerek risk almaya daha yatkın olacaklar. Yaratıcılık ve cesaretin artması, yeni yatırım fırsatlarının ve projelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ancak, yine de finansal piyasaların değişken doğasını göz önünde bulundurmak ve sağlam analizler yapmak önemli olacaktır. Aslan burcunun gösterişe olan ilgisi, lükse  ve eğlence sektörlerine talebi artırabilir. Ayrıca, iş dünyasında rekabet artabilir ve liderlik pozisyonları için çekişmeli bir süreç yaşanabilir. Finansal kararlar alırken, iradeniz doğrultusunda kararlar almanızı her zaman olduğu gibi yine belirtmek isterim. Bu güneş Aslan transiti Venüs retroya denk gelmemiş olsaydı ah ne muhteşem olurdu ancak bu yıl da böyle oldu. Güneş Altın ile ilgilidir ve aslında altın fiyatlarında yukarı yönlü ivmenin artması beklenebilirdi elbette Retro olmasaydı. Şimdi Venüs Retro etkisi ile altın fiyatlarında duraksama ve hatta geri çekilme olasılığı söz konusu olacak taaki 3 Eylül tarihine kadar. 3Eylül sonrası ise, önce yavaşça başını kaldırıp Eylül ortasından itibaren de hızla yükselme trendine girme potansiyeli son derece yüksek görünüyor. Bu da demek oluyor ki Güneş Aslan transiti boyunca altın ve bazı yatırım araçları güzel alım fırsatları sunacaktır. (Bu belirttiğim etkiler astroloji bazlı öngörüler olup, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.) 

bottom of page