Yılı yarılamaya çok az bir zaman kalmışken, Mayıs ayında da odak noktamız iş ve ilişki konuları olacak gibi duruyor.  Jüpiter Venüs kavuşumu bir yandan, tutulma enerjisi diğer yandan bizleri yeni heyecanlara çağırıyor adeta. Mevcutta ilişkisi olan ve ilişkilerini sorunsuz yürüten kişiler için ise artık bu ilişkilerini resmiyete dökme kararlarının alınmaya başlanacağı bir ay olacaktır. Yazın o kıpır kıpır enerjisine inat bu ay hepimiz  daha para ve iş odaklı olmakla yetinmeyip, dışarıya karşı biraz da soğuk ve otoriter görünmeyi tercih edeceğiz gibi duruyor. İlişkisi veya mevcutta geliri olmayan sevgili okurlarım ise, hiç üzülmesinler bu ay yepyeni başlangıçların yaşanabileceği tılsımlı bir ay olacak sizler için. Bir çoğumuz için aile ve ev konuları bir diğer dikkat çeken konu olarak karşımıza çıkacak , sorumluluklarımızı gözden geçireceğimiz ve yeni sorumlulukların sırtımıza yüklendiği durumlar ile de karşılaşabiliriz.

Geçtiğimiz aylara nazaran daha rahat atlatacağımız bir ay olacaktır.  Yine de dikkat edilmesi gereken zamanlara değinmek isterim. 2 Mayıs itibariyle para piyasalarının hareketlenmeye başlayacağını söyleyebilirim, aynı şekilde ilişkiler de hareketli olacaktır. 5 Mayıs tarihi özellikle deprem hareketliliği konusunda dikkat çeken bir gün ancak etkileri ayın ilk günlerinden itibaren başlayarak 10 Mayıs’a kadar devam edecektir. 10 Mayıs tarihinde meşhur Merkür Retro’su tekrar kapımızı çalmaya hazırlanıyor ve tabii ki elektronik eşyalarda ve araçlarınızda olmadık sorunlar görülebilir. Bilgisayarınızdaki verileri yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu Merkür Retro’larının bazıları için en yüz güldüren yanı ise eski partnerlerin kapınızı tekrar çalacak olması ki burada naçizane tavsiyem kararı Merkür retro bittikten sonra vermeniz olacaktır. 11 Mayıs tarihinde ise yine para piyasaları ikinci kez atağa kalkacaktır ancak 15 Mayıs gününe son derece dikkat edilmesinde fayda var keza ani düşüş riski yatırımcının canını sıkabilir.  18, 25 ve 29 Mayıs tarihleri kazalara karşı son derece dikkatli olunması gereken bir gün. 21 Mayıs gününe geldiğimizde sözlerimize son derece dikkat etmeliyiz keza ağzımızdan çıkan her kelime gerçeğe dönüşebileceğinden, dua, dilek, meditasyon için kaçırılmaması gereken bir gün olacak. 24 Mayıs gününde ilişkinizde ortalık karıştırıcı kişiler sebebi ile olmadık sorunlar yaşayabilirsiniz, özellikle o gün ilişki sorunlarını kendiniz çözmeye özen gösterin. 25 Mayıs günü Mars Koç burcuna geçecek ve kim tutar beni edasıyla ortalığı hareketlendirecek. Savaşta ise cepheler o tarihten itibaren iyice hareketlenmeye başlayacaktır. Şimdi ise gelelim bu ayın burçlara olan etkilerine
 

Koç ve Yükselen Koçlar: Bu ay siz sevgili Koç'ların hislerinin ve psişik yeteneklerinin arttığı bir ay olacak. Karşınızdakinin aklından geçenleri dahi hissedebileceğiniz son derece değerli zamanlar olduğundan, arkanızdan çevrilen her tür iş önünüze düşecektir. Ayın 11’inden itibaren şans artık sizden yana, dolayısıyla şans oyunları denemeyi ihmal etmeyin. Ayın ilk günlerinden itibaren aşk ve para konularında şansı dönen Koç’lar ruhlarında bulunan flörtöz tarafı biraz daha su yüzüne çıkarmak isteyebilirler. Ay sonuna doğru ise hayatınızda birçok şeyin iyi yönde değişmiş olduğuna tanıklık edebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar: Bu ay siz sevgili Boğa'lar her zamankinden daha fazla kendinizi sorgulayacak ve kendiniz ile hesaplaşacaksınız. Şu an farkında olmadığınız kişilerle ilişki yaşayabilir ya da gizli ilişkiler içine çekilebilirsiniz. Maddi açıdan ise hiç ummadığınız bir yerden para girişi olabileceği gibi, ufak tefek sağlık sorunlarına para harcamak durumunda da kalabilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren daha dışa dönük ve sosyal olacaksınız. Bir çok okurum yeni gruplar içerisinde kendine yer bulacaktır.
 

İkizler ve Yükselen İkizler: Sevgili İkizler bu ay yepyeni kararlar alacağınız bir ay olurken, sosyal çevrenizin hareketlenmeye başlayacağını da göreceksiniz. Özellikle arkadaş çevrenize yeni insanlar katılacakdır. Arkadaşlarınızın sizi tanıştıracağı kişilerle yeni bir ilişkisi yaşama potansiyeliniz ise derece güçlü. Yeni topluluklar ve gruplar içinde kabul görebileceğiniz gibi, arkadaşlarınızdan finansal destek de alabilirsiniz. Mevcutta hastane gündemi olan okurlarım bu ayın ikinci yarısından itibaren o alanda bir aydınlanma yaşayabilirler.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler: Sevgili Yengeçler bu ay iş ve kariyer alanında en şanslı burçlardan biri olacak. Mevcutta iş sorunları yaşayan Yengeçler yeni iş ve kariyer fırsatları yaşayabilir ve iş değişikliği noktasına gidebilirler. Öte yandan da ek iş fırsatları yakalama potansiyeliniz de son derece güçlü. Maaş artışının yanı sıra terfi durumları için de yine en şanslı olan burç sizsiniz sevgili Yengeçler. Mayıs ayının ikinci yarısı arkadaş çevrenizde hareketli zamanların başlayacağını söyleyebilirim. Aşk konusunda yeni bir başlangıç yapmak isteyen Yengeç’ler bu ay özellikle iş çevresinden fırsatlar  yakalayabilir.
 
Aslan ve Yükselen Aslan'lar: Aslan burçları için yurt dışı seyahatleri'nin hareketlenmeye başlayacağı bir ay olacaktır. Yurt dışında yaşayan tanıdıklarınızın sizlere sağlayacağı finansal destekler olabileceği gibi, yurt dışına tayin ya da eğitim sebebi ile bazı harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bugün yapılan harcamalar daha sonrasında sizlere fazlası ile geri dönecektir. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren kariyer konularınız hareketlenmeye başlayacak ve o alanda beklediğiniz haberler ardı ardına gelmeye başlayacaktır.
 
Başak ve Yükselen Başak'lar: Başaklar bu ay sizler için biraz krizli geçebilir. Krediler, borçlar, ödemeyi unuttuğunuz vergiler sebebi ile başınız biraz ağrıyabilir. Maddi açıdan bu ay son derece hareketli olurken, yeni kredi çekmek isteyebilirsiniz. Ancak hemen hatırlatmak isterim ki 10 Mayıs itibariyle Merkür retro hareketine geçmek için durağan pozisyonda olacak. Kısacası yeni bir krediye imza atmak için uygun bir zaman dilimi olmayacaktır. Ummadığınız para çıkışları sebebi ile canınız sıkılabilir. Öte yandan ayın ikinci yarısı özellikle yurt dışı ve varsa yüksek öğrenim konuları önem kazanacak ve bazı netleşmeler yaşayacaksınız.  

Terazi ve Yükselen Terazi'ler: Terazi burçları Mayıs ayında mevcut ilişkilerini evlilik noktasına taşıyabilirler ve önümüzdeki bir yıl içerisinde ilişkisi olmayan sevgili Terazilerin ise evlilik yolunda ciddi adımlar atcaklarını söyleyebilirim. Mevcutta evliliği devam eden sevgili okurlarım; Eşinizin gelirleri noktasında şanslı bir döneme giriyorsunuz ve bu ayın ikinci yarısından itibaren eşinizin gelirlerinin artacağı bereketli günler başlayacaktır. Mevcutta ortaklı iş yapıyorsanız yine kazançlarınızda artış olabileceği değerli zamanlarda olduğunuzu unutmayın.


Akrep ve Yükselen Akrep'ler: Sevgili Akrep'ler en fazla sağlık ve günlük yaşam konularına odaklanacaklar. Ufak tefek sağlık sorunları sebebi ile ummadığınız harcamalar yapmak durumunda kalabileceğiniz gibi, iş konularında da ise yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ayın  ikinci yarısından itibaren ortaklı işler veya evlilik konuları hareketlenmeye başlayabilir. Evcil hayvan edinmek adına girişimlerde bulunabilir yada sahiplenebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay'lar: Mayıs ayı sevgili Yay burçları için aşk zamanı olacaktır. İlişkisi olmayan Yay’lar bu ay itibariyle yeni ilişkilere yelken açabilirler. Hobilerinize ağırlık vermeye başlayacağınız günler söz konusu olacak. Çocuğu olan sevgili Yay’ların bu ay gündemleri çocuklar olacaktır. Eğitim, kurs, gezi vb için harcamalar, hazırlıklar koşturmalar. Önümüzdeki yıl ise ailenize yeni bir üye gelme ihtimali oldukça kuvetli. Bekar olan Yaylar ise yeni ilişkiler konusunda son derece rağbet görecekler gibi duruyor. Ayın ikinci yarısından itibaren sizin veya varsa evcil hayvanınızın ufak tefek sağlık sorunları gündeme gelerek canınızı sıkabilir.
 
Oğlak ve Yükselen Oğlak'lar: Oğlak burçları bu ay ev konularına bütçe ayırmak durumunda kalabilirler. Ev alma, satma veya ev değiştirme noktasında hareketli zamanlar yaşayabilir ve tahminlerinden fazla harcama yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ailenizin sizi tanıştıracağı kişilerle yepyeni aşk fırsatları söz konusu olabilir, dolayısıyla bu devirde ailemin tanıştırdığı kişiyle mi görüşeceğim demeyin, fırsatları değerlendirin. Özellikle ayın ikinci yarısında yeni aşk ilişkileri noktasında hareketli zamanlar sizler için başlıyor. Çocuk sahibi olan sevgili Oğlak’lar özellikle ayın sonuna doğru odaklarını çocuklarına çevirecekler.
 
Kova ve Yükselen Kova'lar: Sevgili Kova'lar bu ay kardeşleriniz ve kuzenleriniz konusunda hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. Kardeşlerinize finansal yardımda bulunmak durumunda kalabileceğiniz gibi, bazı Kova’lar eğitim konularına bütçe ayırma kararı alabilirler. Kardeşinizin ya da kuzeninizin vesile olabileceği bir kişi ile aşk yaşama potansiyeli söz konusu. Ayın ikinci yarısında ise aile ve ev konularında bazı netleşmeler yaşayacaksınız. Bu konularda beklediğiniz haberler ayın ikinci yarısından sonra teker teker gelmeye başlayacak.
 
Balık ve Yükselen Balık'lar: Geldik yılın en şanslı burçları olan Balık'lara. Bu ay tüm odağınız finansal konular olacak. Ayın zengini siz olabilirsiniz. Yeni finans kaynakları elde etmeniz hiç de şaşırtıcı olmaz. Özellikle bu ay şans oyunlarından maddi kazanç elde edebileceğiniz son derece uygun zamanlar olacakdır. Ayın ikinci yarısından itibaren kardeşlerinizle olan iletişiminiz hareketlenebilir. Geçmişte kalmış olan bir kişinin kapınızı tekrar çalması da söz konusu olabilir. Eğer ki şans vermeyi düşünüyorsanız siz yine de Merkür Retro’nun sonunda karar verin.