top of page

GÜNEŞ KOVADA

Öncelikle sevgili Kova'ların yaş günlerini kutlarım.

Güneş, burçlar aleminin teknolojiyi ve devrimleri temsil eden burcu olan Kova'ya geçiyor, önümüzdeki 1 ay boyunca kovadayız.  Bu 1 ay boyunca, teknoloji hayatımızda önemli bir yer edincek, teknoloji ile ilgili haberler ve yenilikler gündem de olacak. 

Kova; özgün olmayı, entelektüel olmayı ve aynı zamanda özgürlüğü sembolize eder. Güneşin devrimci Kova transiti esnasında, biraz kendi benliklerimizden uzaklaşarak başka insanlarla farklı konuları farklı ortamlarda yaşama şansına sahip olabilir rutinlerimizin dışına çıkabiliriz. Sosyal ilişkilerimizde daha atak ve daha yenilikçi olabiliriz.

 

 Kova, eşitliği ve özgürlüğü savunmasının yanında her bireyin farklı olduğuna da inanır, dolayısı ile bu 1 aylık süreçde  etrafımızdaki insanları kendilerine has yönleri ile benimseyip o yönleri ile hayatlarımıza sağladıkları katkılara odaklanacağız .

Kova ayrıca marjinaldir ve farklı olmayı sever, bu günlerde her konuda aşırıya kaçan davranışlarımız olabilir, saç şeklimizde ya da renginde ve hatta yaşam şeklimizde radikal değişiklikler yapma eğiliminde olabiliriz.  Aman diyim sonradan pişman olacağınız derecede değişiklikler yapmayın 

  Kova ne yazık ki aşka vakit ayırmayı pek sevmez hatta aşkı pek benimsemez. Aşk kova için ayak bağıdır kelepçedir, o sebeple aşk konusunda kısır bir ay yaşayacağız., inzivaya çekileceğiz. 

bottom of page