top of page

Haziran 2020

Haziran ayları bizlere ne getirecek diyenler için bir yazı hazırladım ve Haziran ayı geçtiğimiz aylara kıyasla daha olumlu diyebiliriz. Yazımın başında genel gezegen hareketlerine değinmek istiyorum. Öncelikle bu  ay bir güneş bir de ay tutulması yaşayacağız ve çoğunuzun da bildiği gibi bu tutulmalar hayatlarımız için dönüm noktası niteliğindedir ve altı ay içerisinde bunların etkilerini net şekilde görürüz. 18 Haziran tarihinde Merkür Retro'su elektronik eşyalarımızı ve iletişimi manipüle etmek üzere hayatlarımıza giriyor. 23 Haziranda ise Neptün Retro yapacak ki bu bizler için bir nevi uyandırma çağrısı niteliğinde olacaktır. Ne yazık ki hiçbirimiz gerçekleri görmezden gelemeyeceğiz ve tüm acı gerçeklerle yüzleşeceğiz bu Retro boyunca ki şimdiden belirteyim Kasım ayına kadar Retro hareketine devam edecek Neptün. Ancak birde iyi haber var ki, Venüs düz hareketine geçiyor ve birazda olsa bizleri rahatlatıyor. Şimdi bu kadar teknik terimden sonra Haziran ayına bir göz atalım.

Haziran ayının 20'sinde Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve dolayısıyla Yengeç burçları mum üflemeye hazırlanıyor. Güneş, Merkür, Mars ve Neptün su grubu gezegenlerde transit yapıyor olduklarından bu ay hassas, sezgisel ve belki biraz da melankolik olabileceğimiz bir dönem olabilir. Venüs'ün İkizler transiti haziran ayında da devam edicek, bu sebeple aşk konularında bazılarımız adına hareketli zamanlar olabilir. Haritasına göre flörtçü yapıda olanlar, birden fazla kişi ile ilişki halinde olmak istebilir, aşk hayatlarına heyecan katma eğiliminde olabilirler.
Jüpiter, Uranüs ve Plüton gibi ağır abilerimiz Toprak grubunda seyahatlerine devam ediyor olduklarından önceki dönemlerde yapılan bazı girişimleri kalıcı ve istikrarlı hale getirmek için var güçleri ile bize destek olmaya devam ediyor olacaklar. Kısacası geçtiğimiz aylar kadar ağır enerjiler yok ama tutulmalar sebebi ile bazılarımızın hayatlarında bazı değişimlerin tohumlarının atılmaya başlanacağı bir ay olacak diyebilirim. Umarım hepimiz için en hayırlısı olur.

bottom of page