top of page

Karmik İlişki

Eminim hepiniz hayatınızın bir döneminde farklı insanlarla da olsa tekrarlayan ve üzerinizde travmatik etkiler yaratan ilişkiler içerisinde bulunmuşsunuzdur. "Bu neden hep benim başıma geliyor." da demişsinizdir. Ancak bunların hepsi aslında birer karmik ilişki idi ve sizlerin o konuda ders almanız için adeta gözünüze sokarcasına tekrar tekrar verilmeye çalışılan derslerdi. Ne zaman o konuda öğrenmeniz gereken ana fikri aldınız o zaman başka konulara evrildi bu sorunlar.
Peki nedir bu Karmik ilişki: Ruh eşi ilişkileri kadar sorunsuz ve akışkan olmayan ancak Ruh İkizi kadar da sizi farklı boyuta taşımayan çok zorlayıcı, travmatik olaylar yaşatarak sizin aslında farkındalığınızı yükseltmeniz için eski kapanmamış defterlerin bir şekilde kapanması adına yaşatılan ilişkilerdir. Bu gibi ilişkiler genellikle öldürmez ama süründür olarak tabir edilen niteliğe sahip ilişkiler olurlar ve yıllarca devam edebilir ta ki siz o konudaki dersinizi tam olarak aldığınız anda, hayatınızdaki amacını tamamlamış ve hayatınızdan çıkmışlardır. Çoğu karmik ilişkilerin ardından, ayrılık aşaması da en az birliktelik anı kadar yıkıcı olduğundan çoğu karmik partner ayrılıktan sonra görüşmemeyi tercih ederler.
Karmik ilişkide çok fazla Ego çalıştırılır, dolayısı ile kırılan gururunuzu ve onurunuzu kurtarmak adına "O dönsün bak ben ona neler yapacağım" tarzı cümleler kurarsınız. Birbirinizi sürekli manipüle eden partnerlerin başrolde olduğu, defalarca ayrıl barış şeklinde yıllarca devam eden ilişki kalıplarıdır. Ne Seninle Ne Sensiz tabirini en çok hakkeden ilişki kalıbıdır. Ne zaman bu kişiden ayrılmak istesiniz o gelir ve bir şeyler yaparak size değiştiğini düşündürür ardından bir şans daha verirsiniz ve bakarsınız aynı konulardan aynı kavgalar tam bir kısır döngü durumudur. Bu kopuş ve birleşmeler yıllarca aynı döngüde 100'lerce kez şeklinde devam edebilir. Bu sebepten bir insan size zorlayıcı olaylar yaşattığında "Benim bu ilişkiden ne öğrenmem gerekiyor" konusuna odaklanmanız bu girdaptan çıkışınızı hızlandıracaktır.

bottom of page