top of page

Bahar Ekinoksundan sonraki ilk Yeni ay, 24 Mart 2020 tarihinde saat 12:28'de Koç burcunun 4 derecesinde meydana geliyor. Yeniay anının yükseleni 13 derece Yengeç burcu ve bu nokta Sirius Yıldızı ile kavuşum derecesinde. Yeniay haritanın 10. evinde (kariyer ve iş hayatını temsil eden evinde) meydana geldiği sırada yaralı şifacı olan Chiron ile de kavuşum enerjisinde ve Ay Düğümleri ile kare açı yapıyor. Ayrıca Yeniayın yönetici gezegeni olan Mars Plüton ve Jüpiter ile Oğlak burcunda kavuşum yapıyorlar.
Koç Zodyak'ın ilk burcudur ve başlatma enerjisine sahiptir. Baharın gelişi ile beraber doğanın canlanması adeta doğumu koçun enerjisindendir, koç yeni başlangıçlar demektir. Bu yeni ay sizden; kişisel hedeflerinize bağlı kalmanızı ve hayatınızla ilgili her konuda net seçimler yapmanızı istiyor. Koçun pozitif enerjisiyle kendinizi yeniden değerlendirip hayatınızla ilgili önemli değişiklikler yapma fırsatını bulacağınız bir sürece giriyoruz.
Oğlak burcunda olan Stelyum'un etkisiyle en başta kariyer ve mali kaynaklarda yaşanması muhtemel daralmaya bağlı hayal kırıklığı ve agresyon yaşamanız muhtemel görünüyor. Yeni ay'ın stelyuma kare açı yapıyor olması bazıları için   kariyer hayatlarında sancılı bir sürecin başlangıcı olabilir. Yeni ayın ay düğümlerine baskılıyıcı bir kare açı yapıyor oluşu, tüm bu süreçte yaşananların veya yaşanacak olanların aslında birtakım Karmik konulara işaret etmesi beklenmelidir. Yani Bir nevi karmik bir dönüm noktasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu yeniaydan başlayarak 1 aylık zaman diliminde karmik bazı ilişkiler ve konular karşımıza çıkabilir.
Bu harita aslında duygusal engellerden ve istenmeyen her nevi konulardan kurtulmamız için adeta bizi zorlayacak. Olumsuz davranış kalıplarından kurtulmak bu gündemin temel konuları  arasında yer alıyor. Korku, suçluluk ve endişe ise bu günlerde arınılması gereken konular arasında olacak.
Yükselen Yeni Ay aksının üzerinde yer alan Sirius yıldızının etkisi en az Mars Jüpiter kadar güçlüdür. Sirius;  liderlik, yardımseverlik ve kendini bir amaca adamak ile ilgilidir. Kollektife öncülük eden akım ve fikirler yaratmak bu yıldızın en belirgin konuları arasında bulunmaktadır. Bu ise bizlere, odak noktamız olan Corona konusunda bir takım şifa enerjilerinin aktive edilebileceği ve bu konuya dair bazı fikirler geliştirilebileceğini gösteriyor.
Sonuç olarak hem yaralayıcı hemde şifalandırıcı bir Yeni Ay bizleri bekliyor olacak.

bottom of page