top of page

Merkür bizim nasıl düşündüğümüz, nasıl iletişim kurduğumuz ve düşüncelerimizi nasıl sentezleyerek ifade ettiğimiz ile ilgili bir gezegendir. Kova ise zeki, sıra dışı, hatta eksantrik denebilecek kadar yaratıcı olan bir burçtur. Dolayısı ile bu transit süresince, bilinç seviyemizin yüksek ve algılarımızın fazlasıyla açık olmasının  yanında, olaylara bakış açımızın normalden daha farklı ve daha bilimsel olduğunu fark edeceğiz. Kova ayrıca ileri görüşlü bir burç olduğundan, bu süreçte gelecek konularına odaklanıp kendimizi gelecek planları yaparken bulabiliriz . Ancak bu planlar ve fikirlerin normalinden biraz daha farklı hatta tuhaf olması muhtemeldir.

 

Merkür aynı zamanda bizim iletişim şeklimizi ifade eder. Bu sıralar entelektüel bir tavır içine girebilir, fikirlerimizi karşı tarafa empoze etmek adına biraz ısrarcı olabiliriz. Entelektüel bir üstünlük tavrı çevremizdeki insanlar tarafından kompleks olarak algılanabilir. 

Merkür Kova transiti boyunca çevremizdeki insanlarla değişik ve farklı konular üzerine uzun sohbetler yapabiliriz. Bu transit, insanlardaki espritüel tarafı da ortaya çıkarabileceği için oldukça neşeli ve şakalı günler geçirebiliriz.

 

Kovanın tarafsız ve realist olması, mantığımızın duygularımızı frenlemesine sebep olucak. Daha önce aldığımız bazı duygusal kararları, daha mantıklı bir bakış açısı ile revize edebiliriz. Bu günler, hepimizin gerçek yüzünün ortaya serileceği günler olacaktır. Sohbetlerimiz esnasında fazlaca gerçekçi konuşmalar yapıp gereksiz yere gerginlikler yaratabiliriz. Kalp kırmamak için biraz dikkatli ve kelimeleri seçerken de biraz tedbirli olmak gerek.

Merkür KOVA BURCUNDA

Geri
bottom of page