top of page

MERKÜR RETRO

Belki de bir çoğumuzun farkında olarak ya da olmayarak etkilerine çokça maruz kaldığımız Merkür retrosu astrolojik açıdan genellikle iletişim ve teknolojiyle ilgili hayatımıza bazı zorluklar getirmektedir. Bu dönemde, iletişimde karışıklıklar, anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar ortaya çıkabilir. Seyahat planlarında aksaklıklar yaşanabilir. Teknolojik alanda, elektronik eşyalarda ve her nevi vasıta da arızalar meydana gelebilir. Örneğin; arabanız, beyaz eşyalarınız ya da elektronik araçlarınız bu süreçte bozulabilir ve başınıza olmadık masraflar açabilir. 
Merkür retrosu dönemlerinde yeni bir ilişkiye başlanmaz, evlilik, nişan yapılmaz, dönen eski  sevgili ya da aramızın açık olduğu kişiler sorgusuz sualsiz tekrar hayatımıza sokulmaz, kredi çekilmez, yeni bir ev, araba ya da elektronik eşya alınmaz. Bunun sebebi ise ; Astrolojik anlamda yeni başlayan her şeye ait o işin nasıl gelişeceğini, nereye evrileceğini gösteren kadersel bir doğum haritası oluşur ve bu yeni başlangıcın hangi koşullara maruz kalacağına dair çok önemli bir mihenk taşı görevi görür. Evlenirken imzayı attığınız an, ilişkiye baladığınız an, nişanlandığınız an, ameliyat olduğunuzda ilk neşterin teninize deydiği an, ev için tapuda imza attığınız an, araba alımı için imza attığınız an, kredi çekmek için imza attığınız an gibi. İşte bunların tamamı bir taahhüt ve anlaşma anlamına gelir ve Merkür retrosu bu gibi taahhütler için hiç ama hiç uygun zamanlar değildir. Astrolojide bir söz vardır Merkür retrosu ile gelen Merkür retrosu ile gider deriz. Şimdi mutlaka pek çoğunuz mırıldanmaya başladı bile 'olur mu böyle şey diye' olur efendim pek tabiki de olur. Doğum haritası nasıl oluyor ise her yeni başlangıç da bir nevi doğum olarak kabul edilmektedir astrolojide.
Şimdi bu durumu Merkür anlamında biraz daha açmak gerekir ise;

Öncelikle Merkür retrosu sırasında bir ilişkiye başlamak, nişanlanmak veya evlilik yapmak, bazı zorlukları beraberinde getirebilir. İletişimdeki karışıklıklar ve anlaşmazlıkların artma eğiliminde olduğu bu dönemde, ilişkilerde anlayışlı olmak ve sabırlı davranmak önemlidir. Merkür retrosu, iletişimde kesintilere ve yanlış anlamalara neden olabilir, bu da yeni bir ilişkide belirsizlik yaratabilir. İlişkiyi sağlamlaştırmak ve olası sorunları aşmak için daha fazla çaba sarf etmek gerekebilir. Ayrıca, nişan ya da evlilik gibi önemli kararlar almadan önce detayları dikkatlice gözden geçirmekte fayda var. Dolayısıyla o ilişkide tartışmalar ve yanlış anlaşılmalar uzun vadede taraflar için yıpratıcı olacağından o ilişkiler çoğunlukla bitiş çizgisine daha çabuk varacaktır Ya da genellikle o şekilde olur çünkü bu süreci yönetmek çok kolay değildir. Bazı takipçilerim ama benim Merkür’üm zaten retro diyebilirler! O halde ben de hemen sormak istiyorum; Sizin merkür’ünüz retro peki ya partnerinizin Merkür’ü? Unutmayın günümüzde ilişkilerin bir çoğu Merkür yüzünden sınıfta kalıyor. 

Peki neden ev alınmaz diyenler için, kısa ve net bir cevap; komşularla sorun yaşama potansiyeliniz son derece yüksek olacaktır ya da sonradan bu kararınızdan pişman olabilirsiniz. Araba ve elektronik eşya neden alınmaz. Çünkü sürekli arıza çıkaracaklar ve yine pişman olacaksınız. Kredi neden çekilmez?Çünkü ödeme güçlüğü çekme olasılığınız oldukça yüksek olacaktır. imzalatılan o sayfalarca sözleşmeyi çoğunlukla hiç birimiz okumadan imzalıyoruz. İşte Merkür retrosunda o sözleşme maddelerinin içerisinde uzun vadede lehimize olmayan bazı ek maddeler olma olasılığı olabilir. Tam da bu sebeple Merkür retrosu esnasında kredi çekerken, anlaşma imzalarken her şeyi birkaç kez okumak daha doğrusu bir uzmana okutup inceletmek oldukça önemlidir. 
Dediğim gibi ben uyarmış olayım da sonrasın da siz ister bunları dikkate alın ister hurafe deyip geçin 
 

Şimdi sizlere 2024 yılına ait Merkür retro tarihlerini vermek istiyorum. 

18 Mart tarihinde Merkür Koç burcunda gölgeli günleri başlıyor ve 1 Nisan tarihinde retro hareketine başlıyor ve 25 Nisan tarihine kadar retro yapacak. Ancak gölgeli günlerin tamamen bitmesi 13 Mayıs tarihini bulacak. 

16 Temmuz tarihinde Merkür Aslan burcunda gölgeli günleri başlıyor ve 4 Ağustos tarihinde retro hareketine başlıyor ve 28 Ağustos tarihine kadar retro yapacak. Ancak gölgeli günlerin tamamen bitmesi 11 Eylül tarihini bulacak.

7 Kasım tarihinde Merkür Yay burcunda gölgeli günleri başlıyor ve 25 Kasım tarihinde retro hareketine başlıyor ve 15 Aralık tarihine kadar retro yapacak. Ancak gölgeli günlerin tamamen bitmesi 02 Ocak 2025 tarihini bulacak

bottom of page