top of page

1. Koç – Reese Witherspoon

Oyuncu Reese Witherspoon, cesur ve kendinden emin tavırlarıyla tam bir Koç burcu. Çekiciliğini dışa yayan özel bir enerjisi var. Neye inandığını, ne istediğini bilen ve başına geleceklerden korkmayan cesur bir kadın. Koç burçları inatçı ve sabırsız olurlar ve patronluk taslanmasından nefret ederler. Yeteneklerini kullanarak gücü ellerine almak isterler. Reese Witherspoon da kadın oyuncuların filmlerde daha fazla yer alabilmesini destekleyen Pacific Standard’ı kurdu ve bu konuda pek çok projeye liderlik etti. Başkalarının kendi için bir şey yapmasını beklemeyip harekete geçti ve tam bir Koç burcu olduğunu kanıtladı.


2. Boğa – Adele

Boğa burçları sevgi ve tutkunun gezegeni Venüs tarafından yönetilir. Aynı zamanda inatçı ve hırslı olurlar. Adele ise bu kombinasyonu oluşturan nadir ünlü isimlerden biri. Üstelik tüm bunlar arasında mükemmel bir denge yakalıyor. Duygulu, yürek burkan ve büyüleyici müzikler yapan bir sanatçı ancak bunu sadece kendi için, gerçekten hissettiği anlarda yapıyor. Acele etmiyor, zorlamıyor. O anı yaşarken ortaya sanatı çıkıyor. Bunun en büyük kanıtı ise muhteşem bir albümün ardından verdiği 5 yıllık ara. Ayrıca tam bir Boğa burcu gibi kimsenin dış görünüşünü umursamıyor, gösterişten uzak duruyor ama yine de şaşırtıcı derecede büyüleyici olmayı başarıyor.

3. İkizler – Kendrick Lamar

İkizler burçları, genellikle yüksek analitik düşünceye sahip, felsefik, kararsız ev içsel çatışmalar yaşayan insanlar olurlar. İkizler burcunu her yönüyle yansıtabilen birkaç sanatçıdan biri de Kendrick Lamar. Her ne kadar Kanye West kendini İkizler burcunun en iyi temsilcilerinden olarak gösterse de zamansız ve agresif patlamaları nedeniyle bunu söylemek pek mümkün değil. Kendrick ise uyum sağlayabilen, kendini etkili bir biçimde ifade edebilen, ilham verici biri olarak tanımlanabilir. Veriği bir röportajda küçüklüğünden beri dürtüleriyle başa çıkamama ve olgunluk arasında bir savaşta kaldığını ve müzik sayesinde bu savaştan olgun çıkabildiğini söylüyor. Yani tıpkı İkizler burcu gibi 2 farklı yanı var. Ancak en iyi rapçilerden biri olmasına rağmen milyonlar kazanıyor ve alçak gönüllüğü elden bırakmıyor. Tıpkı İkizler burçları gibi…

4. Yengeç – Selena Gomez

Yıllarca adım adım büyümesini, tarzının evrimini ve değişimini izlediğimiz Selena Gomez, birçok kişi tarafından hep sevildi ve hiç gündemden düşmedi. Bu da bizi Yengeç burcunun özelliklerinden birine götürüyor. Yengeç burçları hatalarına rağmen samimiyetleriyle her zaman kabul gören ve sevilen insanlar olarak bilinirler. Yengeç burçları genellikle sanatsal ve ruhsal yanlarıyla bilinirler. Çevrelerine ve sevdiklerine karşı çok duyarlı olurlar, ayrıca onlar için çok cömert olurlar. Selena da hayranlarıyla iletişim kurabilen, onları sevdiğini gösterebilen birkaç ünlüden biri. Rahatlatıcı bir enerjisi vardır, bu yönleriyle Yengeç burcunu yansıtır.


5. Aslan – Kylie Jenner

Yalnızca bir Aslan burcu kesinlik kazanmamış bir iddiayla dünya çapında ünlü olmayı başarabilir. Kylie Jenner da yalnızca hamilelik dedikodusuyla tüm dünyada magazin gündemine oturmayı başarmıştı. Kimse işin aslını bilmese de büyük ses getiren bu olay Jenner’ın ününe ün kattı. Aslanlar sürekli bencil ve gösteriş meraklısı olarak yansıtılıyorlar. Aslan burcunun hiç göstermediği kırılgan yapısına bakarsak bunu söylemek pek de doğru değil. Kylie de şöhret ışıklarına maruz kalan bir Aslan burcu için mükemmel bir örnek. Yaptığı her şeyin sebebi kırılgan egosu aslında. Narsist gibi görünse de aslında bu eleştiriyle, güvensizliğe ve ilgisizlik korkusuna karşı tuttuğu bir kalkan. Diğer yandan Aslan burçlarının ismini her yerde gördüklerinde aldıkları haz yalnzıca Kylie değil Kardashian ailesinin tüm üyeleriyle benzeşiyor diyebiliriz.

6. Başak – Zendaya

Doğum tarihine bile bakmadan Zendaya’nın bir Başak burcu olduğunu anlamak zor değil. 21 yaşında olmasına rağmen şöhreti diğer birçok yetişkinden daha iyi çözmüş görünüyor. Henüz 15 yaşında şöhreti yakalayan Zendaya, kariyer basamaklarını hızla tırmandı ve 21 yaşında olmasına rağmen 8 dizi, 3 filmde rol aldı. Filmler için birçok albüm çıkardı ve Vogue kapağını süsledi. Tüm bunlar adeta bir Başak kadının izleri. Analitik ve detaycı düşünen Başak burçları çoğu zaman kendilerini eleştirmeyi çok iyi bilirler ve mükemmelliyetçi olurlar. Yaptıkları işlerde hırslı olurlar ve sonunda hep kendileriyle gurur duyarlar. Kırmızı halıda yürüyüşünden hayranlarıyla kurduğu iletişime kadar kusursuz ve mükemmel olmak için çabalayan Zendaya tam bir Başak burcu.

7. Terazi – Halsey

Büyük bir açık sözlülükle kendini biseksüel, çift ırklı ve bipolar olarak tanımlayan Halsey, “popun en yenilikçi yıldızı” olarak tanımlanıyor. Bir röportajında ise “Kişiliğimdeki bu ikililik oldukça ironik, çünkü Terazi burcuyum ve denge konusunda adeta takıntılıyım” diyor. Halsey’in kendini bu kadar doğru bir şekilde anlatması ve ifade etmesi, her şeyin farkında olması ise onu Terazi burcu yapan özelliklerinden bir tanesi. Hayatındaki en önemli gaye esnek ve uyumlu olabilmek. Terazi burçları her ortamda uyumlu olan, tek bir kalıba sığdırılmaktan nefret eden ve çok boyutlu olmayı seven burçlardır. Adalet duyguları oldukça yoğundur. Ön yargılı olmaktan ve olanlardan nefret ederler. Genellikle sosyal konularda öne çıkarlar. Halsey de cinsiyetçiliğe karşı duruşuyla ön plana çıkan sanatçılardan. Diğer tüm özellikleriyle de tam bir Terazi burcu.

8. Akrep – Lorde

Akrep burçları genellikle kendiniz gizleyen, kapalı kutu ve korumacı kişiler olurlar. Çoğunlukla gizemli olarak görünseler de aslında yaptıkları kendilerini korumaktır. Entelektüel algıları oldukça gelişmiştir ve ruhsal olarak dünyayı, çevrelerini anlama konusunda oldukça keskin duyguları vardır. Lorde da hiyerarşik, sınıf-odaklı ve sosyal sisteme eleştirilerle dolu “Royals” ile dinleyicilerinin karşısına çıktığında şarkılarına duyarlılığını gizlediğini hepimiz görmüş olduk. Hem oldukça gizli hem de iğneleyici tavrıyla tam bir Akrep burcu olduğunu kanıtlıyor.


9. Yay – Nicki Minaj

Yay burçları etkileyici ve baştan çıkarıcı insanlardır. Kendine güvenen, iyimser ve güvenilir Yay burçları tüm bu özellikleriyle Nicki ile eşleşiyorlar. Tüm zamanların en etkili ev en çok kazanan kadın rapçisi Nicki, bunun farkında ve bu başarısını övmekten hiç çekinmiyor. Ayrıca insanlara verdiği güvenle onları kendine çekiyor. Her engeli bir meydan okuma olarak görüyor ve asla olumsuz yanlarına odaklanmıyor. Engelleri aştığında ise bunu bağıra bağıra söylemekten hiç çekinmiyor.

10. Oğlak – Michelle Obama

Michelle Obama, her zaman pratik ve yetenekli bir çizgi çizdi. Ancak 8 yıl boyunca hem istemediği hem de kendisine hiç sorulmadan verilen bir işte çalıştı. Bunun altından da yalnızca bir Oğlak burcu kalkabilirdi. O da tıpkı Oğlak burçları gibi sahne arkasında kalmayı, güvenilir bir rol oynamayı ve çalışmayı tercih etti. Oğlak burçları çalışmak için başkalarına ihtiyaç duymazlar, baskılar karşısında ise yılmazlar. Ayrıca yüksek liderlik özelliklere sahiptirler. Kalabalığın önündeki rahatlığı ve ilham verici kelimeleriyle Michelle Obama da tam bir Oğlak burcudur.

11. Kova – Harry Styles

Müzik kariyerinde tek başına ilerlemeye karar verdiğinden beri kendini yeniden kanıtlayan Harry Styles, bir pop starlığından her tarza uyum sağlayabileceğini kanıtlamaya giden bir yolda başarılı adımlar attı. Kova burçları da eski olan şeylerden kaçınan, yeniyi kucaklamak için can atan, evrimi kabullenen ve yetenekli insanlardır. Harry de kendini geliştirmekten hiçbir zaman vazgeçmedi, solo kariyerinde her geçen gün biraz daha yükselmeyi başardı.

12. Balık – Rihanna

Balık burçları genellikle hayalperest ve kaygısız olarak tanımlanırlar. Rihanna’da hem şarkıları hem de fiziksel özellikleriyle kim ne derse desin umurunda olmadığını kanıtlamış bir star. Güçlü bir benlik duygusuna sahip, kitlelere yön verebilecek kadar… Tarzı ise adeta korkusuzluğunu anlatıyor. Balık burçları merhametli ve empati kurmayı bilen kişiler olurlar. Çevrelerine duyarlılardır, olumsuzlukları kolayca yok sayabilirler. Bu yüzden sıklıkla kendi dünyalarına kaçarlar, gözlemlerler. Rihanna da dünyaya ve kendisine karşı değiştiremeyeceği şeylerle savaşmıyor. Sadece gözlemliyor ve gereken yerde gerekli hamleyi yap

koc.JPG
boga.JPG
ikizler.JPG
yengec.JPG
aslan1-vert.jpg

5. Aslan Kyle Jenner

basak.JPG
terazi1-vert.jpg
akrep.JPG
yay.JPG
oglak.JPG
kova1-vert.jpg
balık1-vert.jpg
bottom of page