top of page

Merkür Kovada iken daha gerçekçi bir bakış açısına sahiptik ve somut olaylar ile ilgileniyorduk hatta birazda gergindik Oysa şimdi Merkür  balık burcuna giriyor. yani daha sezgisel, daha hayalperest ve daha naif olacağımız günler bizi bekliyor. Bu günler buram buram mistisizim kokan ve spiritüel konuların öne çıkacağı zamanlar olacaktır. Kısaca bol bol kahve içip fal baktırmak için oldukça uygun bir dönem.
Merkür, düşünceleri ve iletişim tarzını temsil eden mental bir gezegendir. Bu sebeple fazlaca detaycı olabiliriz , ayrıntılarla boğuşurken kendimizi mental açıdan biraz yıpratabiliriz. Balık burcunun fantastik dünyası bizlere  yeni ve yaratıcı fikirlerin yanı sıra, ilham verici yaklaşımlarda sunabilir. Bu bizim çözümünü imkansız gibi gördüğümüz konuların daha kolay üstesinden gelmemize vesile olabilir.
Balık, burçların en sezgisel olanıdır. Bu da bizim herzamankinden daha fazla iç güdü ve altıncı hislerimize güvenmemiz gereken bir döneme gireceğimizi gösterir. Bu günlerde bilinçaltımız oldukça aktif olacaktır. Ön sezi ve hislerimizi sözcüklere dökmekte  zorlanabiliriz.
Merkür Balık transitinin bizler için bazı gölge tarafları da olacaktır. Özellikle iletişim sorunları, mantık ve realiteden biraz uzaklaşmamız olaylara bakışımızda muhakeme sorunlarına yol açabilir.

Merkür Balıkta

bottom of page