top of page

2023 MART AYI DEĞİŞİMİN BAŞLANGICI
MART AYINDA BİZİ NELER BEKLİYOR
MART AYININ BURÇLARA ETKİSİ

 

Ülkemiz için son derece sert ve travmatik olan bir Şubat geçirdik ve canım Türkiye’me geçmiş olsun diyorum. Bu felakette sevdiklerini ve ailelerini kaybeden okuyucularıma Allahtan sabır ve baş sağlığı diliyorum. Umarım bu felaket atlattığımız en büyük felaket olarak kalır. Şimdi Mart ayına geldik ve içimizdeki aydınlığı hiç öldürmeden yeni umutlarla yeni bir aya merhaba demek istiyorum. Elbette yaralarımızı sarmak zaman alacak ancak biz ülke olarak küllerinden doğmayı her zaman başarmış bir milletiz. Bu kez de yine bu şekilde olacak ve Zümrüd-ü Anka misali küllerimizden çok daha güçlenerek tekrar ayağa kalkmayı başaracağız. Mart ayına yeni umutlarla giriyor olsak da göstergeler bu süreci de pek o kadar rahat atlatabileceğimizi göstermiyor. Tabii ki akşamdan sabaha yaralarımızı sarmayı beklemek zaten pek de gerçekçi olmayacaktır. Bu arada yazılarımı okurken, mantık süzgecinizden geçirmeniz sizlerin hayrına olacaktır. Keza yakın takipçilerim kalemimin keskin olduğunu ve gördüklerimi açıklıkla yazıya döküyor olduğumun farkındadırlar. Sonuçta 5 Şubat Aslan dolunayı yazımda deprem bölgesine kadar dikkat çekmiş, uyarıda bulunmuştum. Şimdi ise artık önümüze bakma zamanı geldi ve bakalım mart ayında bizleri neler bekliyor.

 

Mart ayına, çevremizden gizlemeye çalıştığımız korkularımız, kaygılarımız ve takıntılarımızı zaman zaman yansıtmak durumunda kalacağımız, depresif bir ruh hali ile merhaba diyeceğiz. Mart ayı çok önemli gezegen geçişlerinin yaşanacağı ve adeta önümüzdeki süreçte yaşayacaklarımızın ön izlemesi niteliğinde bir ay olacak. Hem Plüton hem de Satürn bu ay burç değiştirecek. Bu geçişler bizlerin kolektif olarak çok majör değişikliklere hazırlıklı olmamızı vurgulayan gezegen geçişleridir. Yine Plüton da bu ay burç değiştirerek Kova burcuna geçiş yapacak ve 2024 yılının sonuna kadar önümüzdeki 20 yılın fragmanını bizlere izletmeye başlayacak.  2024 yılından itibaren ise asıl filmi izlemeye başlayacağız. Kısacası Mart büyük değişimlerin yaşanacağı çok önemli bir geçiş ayı olacak. Ay genelinde kendimizi bazı kararsızlıklar ve ikilemler içerisinde bulacağız ve bir konuda eyleme geçmek istesek de bu ikilemlerimiz sebebi ile sıklıkla karar değiştirebileceğiz. Bu ay, göz önünde olan sevilen bazı kişi veya sanatçıların denizler ile alakalı ani kayıplarına, denizlerde oluşabilecek bazı kazalara ve tabii ki denizlerde bazı fırtınalar sebebiyle yaşanacak olaylara tanıklık edebiliriz. Özellikle 13-15 Mart civarı Depremler, uçak kazaları ve bunlara bağlı can kayıpların söz konusu olabileceği zamanlar olarak dikkat çekiyor. Bu satırlarımı lütfen ülkemiz olarak değerlendirmeyin çünkü astroloji genel gökyüzü etkisi olarak kendini gösterir ki bu da öngörülerimin global ölçekte etki edeceği anlamı taşımaktadır. Özellikle ülkemiz açısından deprem olasılığı olan hattı incelediğimde ise İzmit, Yalova, Bursa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla hattı ve çevresi dikkat çeken bölgeler olarak haritada kendini gösteriyor.

 

 

 

7 Mart tarihinde Türkiye saati ile 15.40’ta 16 derece Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek.  Bu dolunay bir çoğumuzun maddi harcamaları ve finans konularında bizleri organize edecek. Bazı okurlarım bu dolunay ile birlikte özellikle sağlık konularına bütçe ayırmak durumunda kalacaklar. Ancak bu dolunayın en önemli gündemlerinden biri ise evliliğiniz ya da evliliğe giden ilişkiniz konusunda alacağınız birtakım duyumlar olacağını söyleyebilirim. Bu alacağınız duyumlar üçüncü kişilerle ilgili olabileceği gibi üçüncü kişilerin size getireceği haberler şeklinde de gerçekleşebilir. Bu noktada duyduklarınıza hemen inanmak yerine gerçekliğini iyi sorgulamanızı öneririm. Keza size bu haberleri getirenler çokta iyi niyetli olmayabilir. Bu dolunayın birkaç gün öncesi ve sonrası ise ülkemizde Düzce, Sakarya, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya hattı, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir hattı ve Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elâzığ, Şanlıurfa hattı deprem, kaza ya da bir patlama açısından riskli görünüyor diyebilirim. Tabii ki çok daha detaylı bir yazıyı sizlerle paylaşıyor olacağım.

Aşağıda sarı ile işaretlenmiş hatlar potansiyelin olduğu hatlardır.

IMG_0029.jpg

21 Mart tarihinde ise Türkiye saati ile 20.23’te 0 derece Koç burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniay, sorunlu ilişkiler konusunda birtakım adımların atılarak, iletişim kurulacağını bizlere gösteriyor. Bazı ilişkiler resmiyete dönebilir ve evlilik yoluna girebilir. Bu yeniay birçok okurum için adeta ilaç niteliğinde gelişmeleri beraberinde getirebilir. Şans noktasının da yükselen ile birlikte çalışıyor olması, benim bu satırlarıma ilaveten son derece şanslı bir yeniay yaşanacağını gösteriyor. Kolektif alanda ise finans, para ve çocuklara yönelik gelişmeleri beraberinde getirecektir. Bu yeniayda beni en çok tedirgin eden açı ise Plüton ile Mars arasındaki açı ki bu kolektif alanda ani yangınlar, ani patlamalar, ani kazalar ve volkanik hareketlerin de söz konusu olabileceğini gösteriyor. Karanlık mafyavari kişilere yönelik bir saldırı olasılığı şeklinde de tezahür edebilir bu açı. Bireysel olarak da bu yeniayın etrafındaki günlerde özellikle trafikte dikkatli olmakta fayda var. Kazalara son derece açlık olabiliriz ve dolayısıyla tanımadığınız kişilerle tartışmaktan uzak durmanızı tavsiye ederim. Dünya genelinde deniz kıyısı ve deniz ticaretinin bolca yapıldığı bir bölgede özellikle LGBT bireylerine yönelik bir saldırı ya da isyan söz konusu olabilir. Yine deprem açısından riskin devam edeceğini vurgulamak durumundayım ve ne yazık ki bu kez Türkiye’nin çok daha büyük bir kısmını işaret ediyor harita. Türkiye’de bu yeniay ile birlikte İzmit, Kocaeli, Yalova, Bursa, Denizli, Muğla hattı, Sakarya, Eskişehir, Kütahya, Afyon, Isparta hattı, Amasya, Samsun, Kayseri, Osmaniye, Antakya, Ordu hattı ve Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elâzığ, Adıyaman, Şanlıurfa hattı özellikle deprem konusunda dikkat çeken bölgeler şeklinde görülüyor. Amerika taraflarında çok sayıda insanın ölümüne sebep olacak bir kaza ya da patlama söz konusu olabilir bu dolunayda. Dilerim bu kez deprem açısından ülkemizi es geçer, nihayetinde çok büyük acılar yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. 2023 için değişim, dönüşüm yılı demiştik ve dönüşüm hep acılı olur. Bu noktada her yaşanan olaydan ve acıdan ders almalı ve farkındalıkla geleceğe bakmalıyız. Yazıdan da anlaşılacağı gibi mart ayı da genel hatları ile kolektif açıdan pek umut vaat etmiyor. Bireysel olarak nispeten daha rahat etkilerin hâkim olduğunu belirtebilirim. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

21 Mart tarihinde riskli olabilecek potansiyeli olan bölgeler işaretlenmiştir.

IMG_0032.jpg

Koç ve Yükselen Koç: Mart ayının ilk yarısı özellikle para ve finans konuları önem arz edecek ve bu konularda hareketli zamanlar geçireceğinizi vurguluyor gökyüzü. Ayrıca bu ay arkadaş ve sosyal çevrenizle bolca vakit geçirebilirsiniz. En önemlisi ise bu ay bazı konularda iddialı ve farklı fikirlerle yöneticinizi etkileyebileceğiniz gibi aynı zamanda kalıcı ve sağlam fikirlerle proje üretebilirsiniz. Sonuçta başarı elde edeceksiniz ancak üzerinizde biraz baskı hissedebilir ve her zamankinden daha disiplinli çalışmanız gerekebilir. Ayrıca bu ay yurt dışı konuları sizler için önem kazanacaktır ve yabancı uyruklu veya yurt dışı bağlantılı kişilerle ilişki fırsatları oluşabilir. Hali hazırda ilişkisi olan okurlarım ise yurt dışı kaynaklı iş ve para fırsatları elde edilebilirsiniz. Ancak özellikle ayın ikinci yarısında harcamalarınıza dikkat etmenizi öneririm. Çünkü harcamalarınız artabilir ve bu durum bütçenizin sarsılmasına sebep olabilir.

 

Boğa ve Yükselen Boğa: Mart ayının ilk yarısı sizlerin biraz kabuğunuza çekilmenize sebep olabilir ve özellikle ilişki konularında içsel bir sorgulama içerisine girmeniz muhtemel görünüyor. İlişkisi olmayan okurlarım ise hiç farkında olmadıkları ve tanımadıkları bir kişi ile yeni bir aşka yelken açabilir. Bazı okurlarım bu ay fiziksel görünümü ve imajında bazı değişiklikler yapmak isteyebilir. Ayın ikinci yarısında iletişim ve sosyallik sizler için önem kazanmaya başlayacak. Yeni bir eğitim veya proje söz konusu olabilir. Yine ayın ikinci yarısında gelirinizle ilgili önemli gelişmeler ve hatta kazancınızda artış yaratacak fırsatlar çıkabilir karşınıza. Bu ay yine iş amaçlı seyahat planları gündeme gelebilir. Strese bağlı ufak tefek sağlık problemlerine karşı dikkatli olmanızda fayda var ve unutmayın ki bazen bazı konular bizlerin kontrolünde değildir.

 

İkizler ve Yükselen İkizler: Ayın ilk yarısında yönetici gezegeninizin aldığı sert etki sebebi ile özellikle iletişim konularında bazı sorunlar ve yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. Ayın ikinci yarısından itibaren gelirinizde bazı artışlar söz konusu olabilir. Yine ayın ikinci yarısı itibari ile enerjiniz artacak ve kendinize olan güveniniz her zamankinden daha fazla olacak. Bu durum sizin çevreniz tarafından kibirli olarak görülmenize sebep olabilir. Bu ayın sonuna doğru iş ile ilgili birtakım engeller ve kısıtlamalar söz konusu olabilir. Bu aslında ilahinin bir fırsatı ve dokunuşu diyebilirim. Bu aydan itibaren bazı okurlarımın iş değişikliği yapma potansiyeli oluşabilir, bazı okurlarım ise iş ve kariyer alanında büyük projelerin içerisinde yer almaya başlayabilirler. Kısacası bu ay itibari ile kariyer alanında çok çalışmak durumunda kalabilirsiniz.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu ay şans sizden yana olacak ve bu durum en başta kariyer konularında bazı güzel fırsatlar yakalamanıza vesile olacak. Bir süredir iş ve kariyer alanında zorlanmıştınız ancak bu ay bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz ve hatta bazı okurlarıma yeni iş teklifleri dahi gelebilir. İmajınızda bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz ve hatta yapacağınız değişiklik çevreniz tarafından büyük bir değişiklik olarak algılanabilir. Ayın ilk yarısı planda olmayan ani harcamalar gündeme gelebileceği gibi bazı okurlarımın da ikili ilişkilerde tartışma ve çatışmalara açık olabilecekleri zamanlar olabilir. Yurt dışı konularında birtakım gelişmeler olabilir. Yurt dışında yaşayan sevdiklerinizle ilgili bir gündem oluşabileceği gibi, bir seyahat planı içerisinde yer alabilirsiniz.

 

 

 

Aslan ve Yükselen Aslan: Mart ayının ilk yarısı para ve finans konularında son derece şanslı burçlardan bir tanesi siz olacaksınız. Maddi açıdan ek gelir ya da ummadığınız yerden gelecek bir para sizi sevindirecek diyebilirim. Bu ayın ikinci yarısında ise yurtdışı konuları ve yabancı bağlantılar sizler için ön plana çıkacak konular arasında. Özellikle iş için kısa süreli bir seyahat planı söz konusu olabilir. 13 Mart tarihi itibari ile kendinize yepyeni hedefler koyabilir ve bu hedeflere ulaşmak için sistemin de desteğini arkanıza alabilirsiniz.  Evet her ne kadar şans sizden yana olsa da ilerleyen dönemde çok çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Bu da sosyal hayata umduğumuzdan daha az vakit ayırmanıza sebep olabilir. Ayın sonundan itibaren artık hayatınıza dair iddialı kararlar alabilir ve bu uğurda bazı değişimlere imza atabilirsiniz.

 

Başak ve Yükselen Başak: Mart ayının ilk günleri sizler için biraz zorlu başlayacak diyebilirim. Özellikle fikirlerinizde ve iletişiminizde bazı aksaklıklar sebebiyle kolaylıkla kendinizi kurban psikolojisine sokabilirsiniz. İş alanında ise bu durumun aksine şanslı gelişmeler sizleri bekliyor olacak. Ancak iş alanında dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi iş arkadaşlarınızın samimiyetsizliği olacaktır. Mart ayının ikinci yarısından itibaren finansal açıdan istikrarı yakalayacak ve adeta parlamaya başlayacaksınız. Bu ay itibarıyla fiziksel görünümünüze dair bazı değişiklikler yapmak isteyeceksiniz ve bu çevreniz tarafından son derece desteklenecek ve beğenileceksiniz. Bazı okurlarım ise bu ay ilişkilerinde bir yapılanma içerisine girebilir ve evlilik yolunda adım atabilirler.

 

Terazi ve Yükselen Terazi: Bu ay hayatınız ve kendinize dair önemli ve majör kararlar alacaksınız. Mart ayının ilk haftasını atlattıktan sonra özellikle iş konusunda üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde edebilir ve takdir toplayabilirsiniz. Evet ilk hafta pek parlak olmayacak ancak güzel haber şu ki ufukta ışık var ve az sabır diyorum. Hatta bazı okurlarım ikinci hafta itibari ile kariyer basamaklarını dahi tırmanmaya başlayabilirler. Ayrıca ikili ilişkiler konusunda da şanslı ve hareketli bir ay geçireceksiniz. İlişki sorunlarını çözmeye başlayabilir ve hatta bekarların hayatına yeni ve kalıcı bir partner adayı adım atabilir. Sadece ay sonuna dikkat etmenizi öneririm, çevrenizi kırabilir ya da yanlış anlaşılmalar sebebiyle bazı sorunlar söz konusu olabilir.

 

Akrep ve Yükselen Akrep: Mart ayı itibariyle sosyal itibarınız konusunda net Karalar verecek ve artık bende sahnedeyim diyerek duruşunuzda değişiklik yapmak isteyeceksiniz. Bu kararı almanıza ilişki konusunda yaşadığınız belirsizlik sebep olacak. Bir süredir ikili ilişkiler konusunda gergin ve huzursuz hissediyordunuz kendinizi ancak iyi haber şu ki bu ayın ikinci yarısı itibari ile bazı netleşmeler oluşmaya başlayacak. Sadece ay sonuna dikkat demek istiyorum, bazı yanlış anlaşılmalar söz konusu olabileceğinden daha yeni toparlanmaya başlayan ilişkinizi yanlış anlaşılmalara kurban vermeyin. Hislerinizin son derece yükseleceği bir dönemde olduğunuzu unutmadan hislerinize sonuna kadar güvenebileceğinizi söyleyebilirim. Sadece ay boyunca harcamalarda aşırıya kaçma riskiniz söz konusu dikkatli olmanızda fayda var.

 

Yay ve Yükselen Yay: Mart ayı sizler için bazı değişikliklerin başlayacağı bir ay olacak ve değişim hem iş alanında hem de ev hayatında gerçekleşecek diyebilirim. Bazı okurlarım bu ay taşınma kararı alabilecekleri gibi, ev almak, satmak, değiştirmek ya da tadilat konuları ile ilgilenmek durumunda kalacaklar diyebilirim. Ayın ilk yarısı finans ve para konusunda gökyüzü sizi destekliyor ve belki de bir süredir beklediğiniz bir para bu ay gelebilir. Önümüzdeki süreçte ise kariyer basamaklarını tırmanmaya başlayabilirsiniz ve bazı okurlarım ise bulundukları birimde geleceklerini sorgulayabilirler ve bir değişiklik yapmak isteyebilirler. Para akışınızın hızlanması neticesinde Satürn, kendinizi ve paranızı akıllıca kullanmanız gerektiğini hatırlatmak için sizi önümüzdeki günlerde biraz zorlayacak. Kısacası birikim yapmanızı ve bonkörlüğünüzü artık bir kenara bırakmanızı istiyor gökyüzü.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Mart ayının ikinci yarısından itibaren finansal kaynaklarınızı sağlama almak adına yatırım yapmak isteyebilir ve belki de bir taşınmaza paranızı bağlama kararı alabilirsiniz. Bazı okurlarım ise lükse meyilli olabilir ve teknolojik ürünlere para bağlayabilirler. Ayın ikinci yarısı sizler için önemli ve yorucu olacak diyebilirim. Özellikle iş kariyer alanında fazlaca çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak siz zaten disiplinli ve çalışkan olduğunuz için çokta zorlanacağınızı düşünmüyorum. Ay sonu yurt dışı gündeminiz, planınız veya yurt dışında sevdikleriniz varsa ay sonu bu konuda bazı gelişmeler ve haberler gelebilir. Ay sonunda iletişim diliniz sertleşebilir ve etrafınıza karşı kırıcı olabilirsiniz dikkat etmenizi öneririm. En önemlisi ise yanlış anlaşılmalar ve bazı dedikodular sebebiyle partnerinizle gerginlik söz konusu olabilir.

 

Kova ve Yükselen Kova: Bu ay itibariyle iş ve kariyer konularında üzerinizde baskı hissetmeye başlayabilirsiniz. Ancak uzun vadede emeklerinizin karşılığını alacaksınız ve beklediğiniz noktaya ulaşacaksınız. Biraz sabır ve disiplinli çalışmanız gereken zamanlar olacak benden söylemesi. Bu ayın ikinci yarısı özellikle ilişkiler açısından şanslı ve hareketli zamanlar başlayacak. Partneriniz ile daha fazla iletişim halinde olabilir ve çok daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Kazancınız da bu ay itibariyle artacaktır ve bu kazancınızı bir gayrimenkul alımı için değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bazı okurlarım bu fikirlerini hayata geçirmek adına uzun vadeli kredi ya da sağlamlığına inandığı projelere girebilirler. Önümüzdeki süreçte ilişkinizin sağlamlığını ve geleceğini de sorgulamaya başlayabilirsiniz.

 

Balık ve Yükselen Balık: Bu ay özellikle harcamalarınıza dikkat etmenizi öneririm çünkü önümüzdeki birkaç ay geliriniz artacağı için harcamalarınız da artabilir. Aman aşırı risk almaktansa bu fırsatı önümüzdeki günlerinizi güvence altına almak için iyi değerlendirin. Fiziksel görünümünüzü değiştirmek adına estetik bazı dokunuşlar yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu isteğiniz partner ya da yakın arkadaşlarınız tarafından pek olumlu karşılanmayabilir. Kariyer alanında bazı şanslar elde edebilir ve hatta bazı teklifler aklınızı karıştırabilir. Özellikle ayın ikinci yarısında aile içerisinde yaşanacak bazı tartışmalar canınızı sıkabilir. Ancak bazı okurlarım artık konfor alanlarından çıkmak adına ayın ikinci yarısında bazı adımlar atabilirler. Bu ay ufak tefek sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

bottom of page