top of page
Ekran görüntüsü 2023-03-12 133548.png

PLÜTON KOVA BURCUNA GEÇİYOR

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMİN KENDİSİDİR
YENİ BİR ÇAĞA HAZIRMISINIZ?

Bu yılın belki de en büyük ve tabii ki en önemli gökyüzü olaylarından bir tanesi Plüton’un burç değiştirerek kova burcuna geçiş yapacak olmasıdır. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir sloganından yola çıkarak Plüton Kova transiti ile değişim rüzgarının yönü değişecek ve tabii ki gelecek adeta bilim kurgu filmleri gibi hayatımızın sahnesi olmaya başlayacak. Plüton bir alana girdiği zaman artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz ve köklü bazı değişimlere sebep olur. Plüton 23 Mart 2023 tarihinde kova burcuna girecek ve 11 Haziran 2023’e kadar burada kalacak. Daha sonrasında retro hareketi yaparak oğlak burcuna geri gidecek. Oğlak burcundaki bu son retro etkisi ise Plüton Kovada yaşanacak devrimler ve yenilikler öncesi biraz karışıklığa sebebiyet verecektir. Büyük ölçekli çatışmalar isyanlar bu retro dönemi içerisinde yaşanacak diyebilirim. Plüton, Oğlak burcunu temelli olarak 20 Kasım 2024 tarihinde terk edecek. Plüton kovaya geçtiğinde ise artık 20 yıllık yepyeni bir dönem başlayacak ve hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Şunu asla unutmamakta fayda var ki 23 Mart - 11 Haziran tarihleri arasında yaşanacak olaylar önümüzdeki 20 yılın fragman olacak benden söylemesi. Kısacası Plüton kova çağı ile birlikte eski düzene karşı isyanlar artacak ve tamamen yenilikçi düzen kurulacaktır. Şu an hayal edemediğimiz, asla olmaz dediğimiz ne varsa yarın gerçeğimiz olacaktır, bu sözümü de lütfen unutmayın. Tüm eşitsizlikler tüm haksızlıklar sistemle birlikte artık tarih olacak diyebilirim. Plüton Kova transiti 2044 yılına kadar hayatımızı etkileyecek. Bundan önceki Plüton Kova transiti 2050 yıl önce idi. Bir de özellikle ele alınması gereken krizli tüm kolektif için son derece kritik olan zamanlar var ki o da Plüton’un 28 ve 29 derecede olduğu zamanlardır. Malum 12 Ocak ile 11 Şubat arasında Plüton 28 derecede idi ve 12 Şubat ile 23 Mart 2023 tarihleri arasında Plüton 29 derecede ve kolektif olarak yaşadıklarımız ortada. Bir uzaylı istilası eksikti çok şükür onu da gördük kolektif olarak. Dolayısıyla önümüzdeki 28 - 29 derece Plüton Oğlak zamanlarını da yazayım ki zombi istilasına hazırlıklı olalım. 1 Haziran 2023 ile 20 Eylül 2023 arası, 1 Kasım 2023 ile 20 Ocak 2024 arası ve son olarak 1 Eylül 2024 ile 19 Kasım 2024 arasında kolektif olarak krizlere hazırlıklı olmamız gereken zamanları işaret ediyor. Ben uyarmış olayım, görmezden gelmek ise iradeye kalsın. Plüton, kova burcundan çıktıktan sonra bir daha 2269 yıllarına kadar tekrar kova burcuna geçiş yapmayacak. İşte tam da bu sebeple önümüzdeki 245 yılın bu konulardaki alt yapısı önümüzdeki 20 yıl içerisinde şekillenecek.

Giriş paragrafımdan da anlaşılacağı üzere Plüton son derece önemli etkilere sahip bir gezegen. Her ne kadar bilim adamları tarafından Plüton’un gezegen olup olmadığı tartışıla dursun, astroloji için Plüton’un önemi yadsınamaz. Plüton namı diğer Hades, yeraltını, ölümü ve yeniden doğuşu temsil eder. Plüton bir alandan geçerken eski ve değişmesi gereken çürümüş olan ne varsa bir daha onarılamayacak şekilde yıkar geçer. Sonrasında ise biz fanilere; yeniden bir şeyleri inşa etmek ve yeni düzene ayak uydurmak kalır. Hani bazen ben yazılarımda sistemin devrede olduğu bazı bitişlerin yaşatılacağını yazıyorum. İşte direksiyona sistem geçtiği zaman hayatımızı öyle bir alt üst ediyor ki, keşke biz yapabilsek de sisteme gerek kalmasa demeden edemiyoruz. Yeraltından gelen her tür etki Plüton ile ilgilidir. Hal böyle olunca deprem, volkanik patlama, petrol, yeraltı dünyası, ölüm gibi konular hep Plüton’un uzmanlık alanları. Peki Plüton’dan biraz bahsettiğimize göre biraz da Kova’dan bahsedelim. Kova ise özgürlük demek, reform demek, teknoloji, bilim, uzay, keşifler, inovasyon ve en önemlisi isyanlarla ilgilidir. Şimdi Plüton eski olan Oğlak düzenini yıkacak ve yeni olana bizi adapte edecek.

Plüton Kova çağı ile birlikte artık haksızlıklara, baskılamalara ve en önemlisi statükocu yaklaşıma karşı çıkacak insanlık. Teknolojik yenilikler hayatımızda hız kazanacak ve isyanlar, devrimler ve özgürlük için insanların tek yürek olacağı zamanları yaşayacağız. Dünya genelinde isyanlara tanıklık edeceğiz ve hak arayışları sıklıkla karşılaşacağımız konular olacaktır. Plüton Kova ile inovatif bir çok yeniliğe imza atılacak, geleceğe dönüş filmleri belki de hayatımızın parçası olacak. Robotlar, yapay zeka gibi konular hayatımıza daha fazla dahil olacak.sosyal ve toplumsal konular, insan hakları gibi konularda insanlar daha da bir araya gelecek ve adeta tek yürek olacaklar. İnsanoğlu kendi dışındaki canlıların varlığını kabul etmek durumunda kalacak. Sistemde hiçbir şey tesadüf değildir ve Plüton 29° ye girdiği andan itibaren uzaylıların daha fazla odak haline gelmesi ise Plüton Kova çağının sadece ayak sesleri. Belki de insanlık yer yer ölüm kalım meseleleri ile güçlenerek ayağa kalkmaya çalışacaktır. Plüton aslında yer altı anlamına geldiği için, aslında şu an var olmakla birlikte gözle net bir şekilde göremediğimiz veya bile isteye yok saymaya çalıştığımız konularla ilgili yüzleşmeler yaşayacağız. Tüm şirketler veya devletler yapay zekanın yardımıyla insanlar üzerinde algı operasyonu yürütmeye başlayacak ve ne yiyip, ne giyeceğimize kadar bizleri (biz farkında olmadan yönetmeye başlayacaklar). İnsan hakları, kadın hakları, hayvan hakları ve LGBT gibi grupların hak arayışlarına bağlı gösteri, protesto ve eylemlerine tanıklık edeceğiz. Bir çok sosyal dernek, cemiyet gibi kurumların ya şekil değiştirmesi ya da tamamen yok olmasına tanık olacağız. Diktatörlük rejimi artık tarihe karışabilir, daha hümanist ve toplumun refahının ön planda olduğu zamanlar olacaktır. Tabii belirttiğim gibi bu değişim akşamdan sabaha değil, yavaş ama emin adımlarla hayatlarımıza entegre olacak ve 20 yılın sonunda köklü değişim tamamen gerçekleşmiş olacak. Tabii bu değişim aşamasında ise çeşitli kaoslar da görülecektir. Kısacası önce sular iyice bulanacak ve sonrasında düzen sağlanacak.

Plüton 1777 ve 1789 yılları arasında Kova burcunda transit yapmış, Fransız İhtilali ve arkasından gelen reformlar gerçekleşmiş. Amerika Birleşik Devletleri kurulmuş ve anayasasının kabulü yine bu transit esnasında görülmüş. Uranüs gezegeni keşfedilmiş ve tıpta teknolojide buluşlar gerçekleşmiş. Sanayi devrimi ve kölelik sisteminin bitişinin de bu döneme denk gelmesi elbetteki tesadüf değil. Şimdi yıl 2023’e geldiğimizde ise yepyeni reformlar ile köklü değişimler yaşanacak ve bu artık kaçınılmaz olacak. Evet bu uğurda isyanlar olsa da günün sonunda her şey insanlığın bir üst seviyeye ulaşmasına vesile olacak gelişmeler şeklinde tezahür edecek. Örneğin kripto paralar hayatımınız gerçeği olmakla kalmayıp, her ülkenin kendi kripto parasını çıkarmaya başlayacağına şahit olacağız. 2023 yılı ile başlayacak bu hareket 2024 ve sonrasında tüm dünya ülkelerine yayılacaktır. Yapay zekanın üzerimizdeki ve hayatımızdaki rolü artarak devam edecek ve buna bağlı bazı meslek grupları tarihe karışacak ve geleceğin mesleği ise teknoloji, bilişim, bilgisayar programcılığı olarak ön plana çıkacak ve çıkmaya devam edecek. Bilim ve teknoloji alanında çok büyük değişimler, gelişimler ve keşifler söz konusu olacaktır. Plüton kova geçişi ile birlikte bilimde devrim niteliğinde gelişmeler yaşanacak diyebilirim. Dolayısıyla artık Plüton kova burcuna geçtiği andan itibaren otokrasi tamamen silinecek ve bağnaz düşüncelerin hakimiyeti sona erecek. Bu dönemde insanlığı geliştirecek ve kökten değiştirecek yenilikler ve keşifler söz konusu olacaktır. Bu sebeple 2024’ten itibaren bizi yeni bir çağ bekliyor ve bu çağın adı da kova çağı.

Bu gibi majör transitlerin kolektife etkisini daha net anlamanın yolu giriş haritası olan ingress haritanın bize işaret ettiklerini iyi analiz etmekten geçer ki ben de sizler için haritayı detaylı inceledim. Anın haritasında Plüton haritanın altıncı evinde konumlanmış durumda. Anın yükseleninin 15° aslan burcu olduğu görülüyor ve Mars ise 11. evde ve 29° ikizler burcunda konumlanmış durumda. Böyle bir yükselen derecesinde değişim ve dönüşümün kolaylıkla olacağını söylemek hata olur ve 29 derecede bir Mars ile de bu değişimin olaysız, sessiz sedasız olması ne yazık ki mümkün görünmüyor. Mars’ın 29° ikizler burcunda olması dünya genelinde bu değişim dönüşüm sırasında çeşitli savaşların ortaya çıkacağını bize gösteriyor. Harita özellikle Uranyen açıdan incelendiğinde koç noktasında yer alan etkileşim bizlere gıda, su, yiyecek, içecek, beslenme konularında savaşlar olabileceğini vurguluyor. Ve bu kaynaklara ulaşmak için mücadele etmek durumunda kalacağımızı da gösteriyor. Belki de bu Plüton geçişinden en fazla etkilenecek ülkelerin başında Amerika bulunuyor. Dünya genelinde yönetimde kadınların söz sahibi olduğuna tanıklık edeceğiz. Dünya genelinde belki de ata erkil toplum yerine daha ana erkil bir yapıya yürümeye başlayacağız. Birçok ülkede kadın liderleri tek tek görmeye başlayacağız. Özellikle 2023 2024 yılları arasında bilgisayar korsanları veya hackleme, siber saldırı olayları ciddi oranda artış gösterecek ve çok daha kapsamlı, ses getirecek boyutta hackleme olayları görülecektir. Gizli belgeler, gizli dosyalar, anlaşmalar ve tabii insanlıktan gizlenen bir çok gizli bilginin deşifre olduğuna tanıklık edeceğiz. Tabii Satürn Balık ile beraber ele alındığında ise bu deşifreye bağlı yargılamalar, tutuklamaları hep birlikte izliyor olacağız. Petrol yerine alternatif yakıt tüketimi yönünde çalışmalar artacak önümüzdeki süreçte. Evet değişim, dönüşüm her zaman zor ve sancılıdır ancak şunu unutmamak gerekir ki değişim şart olduğu noktada sistem devreye girer ve bize sadece ayak uydurmak kalır. Bu yazım şu an için bir çoğunuza belki de ütopik geliyor olsa da ölmez sağ kalırsak 20 yılın sonunda bu sözlerimi hatırlayanlarınız elbet olacaktır. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle. 

bottom of page