top of page

14 Aralı Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

KOÇ ve Özellikle de Yükselen Koç'lar: 9. evinizde gerçekleşecek olan tutulma yurt dışı konularını gündeminize getirebilir. Yurt dışında yaşayan uzak akrabalarınız, yüksek öğrenim ve belki yurt dışına tayin veya taşınma konuları bu dönem her zamankinden fazla odak noktanız olacak gibi görünüyor. Bazı hukuksal konular ve belki de mahkeme konularında da etki aldığınızı lütfen unutmayın. Tutulma anında Venüs ve Juno kavuşumunun 8. evinizde oluşundan ötürü bazı yükselen Koçların evliliklerini sonlandırma aşamasına geleceğini nafaka konularında ise tatmin olacaklarını da gösteriyor haritanız.
 
BOĞA ve Özellikle de Yükselen Boğa'lar: 8. evinizde gerçekleşecek olan tutulma nafaka, miras, ölüm ve başkalarından gelen paraları gündeminize taşıyabilir. Krediler, borçlar ve ameliyatlar da yine bu evin konuları arasında yer alıyor ve dolayısıyla bu dönem yukarıdaki konular hayatınızı etkiliyebilir. Tutulma anında Venüs ve Juno kavuşumunu 7. evinizde gerçekleşiyor.Dolayısıyla bu tutulma ile birlikte yeni birliktelikler ve hatta evlilikler gündeminizi meşgul edebilir.

İKİZLER ve Özellikle de Yükselen İkizler: Sizlerin 7. evinizde gerçekleşecek olan tutulma evlilik, eş ve ortaklık konularını gündeminize taşımaya hazırlanıyor. Bazı okurlarımın hayatlarında belki de evliliğe taşıyabilecekleri yeni ilişkiler başlayabilir. Juno Venüs kavuşumu  6. evinizde oluşacağından, belki de günlük çevreniz veya iş ortamında başlayacak olan bir ilişki olabilir bu. Ancak mevcutta evli olan bazı İkizler okurlarımın ise evlilik konularında ciddi sınavlar vereceğini söyleyebilirim önümüzdeki 2 yıl boyunca. Öte yandan kariyeri temsil eden 10. evde yer alan Neptün sebepli kariyer konularında bazı hayal kırıkları yaşayabilirsiniz uyarması benden.

YENGEÇ ve Özellikle de Yükselen Yengeç'ler: Sizlerin 6. evinizde gerçekleşecek olan tutulma gündelik yaşam konularınız, rutin işleriniz, çalışma ortamınız, evcil hayvanlarınız ve özellikle de sağlık konularını gündeminize taşımaya hazırlanıyor. Sağlığınıza özellikle dikkat etmenizi öneririm. Juno Venüs kavuşumu 5. evinizde gerçekleşecek. Bu durum, bazılarınız için aniden başlayacak olan bir ilişki anlamı taşırken bazı okurlarım için ise çocuk anlamına gelebilir. Bazı evli Yengeçlerin ise evlilikleri ile ilgili önümüzdeki 2 yıl boyunca ciddi sınavlar vereceğini söyleyebilirim . Hatta bazılarının ise 5. evindeki Juno Venüs kavuşumuyla şeytana uyarak yeni bir aşk macerası uğruna evliliğini tehlikeye atabileceğini söyleyebilirim.

ASLAN ve Özellikle de Yükselen Aslan'lar: Sizin 5. evinizde gerçekleşecek olan tutulma aşk, ilişkiler ve çocuk konularınızı tetikleyecek. Bu konularda bazı gelişmeler yaşamanız muhtemeldir. Bazılarınız bu süreçte yeni aşklara yelken açarken bazı Aslan burçlarının ise mevcut ilişkileri büyük sınavlardan geçmek durumunda kalacak. Tutulma anında Venüs ve Juno kavuşumunun 4. evinizde oluşundan ötürü bazı Aslan'ların bu tutulma ile birlikte aile ve ev ortamında tanışacakları yeni kişiler ile ilişki yaşamaları olası iken bazılarınızın ise bu süreçte kendi evlerine çıkma veya ev alma gibi gündemleri oluşabilir.

BAŞAK ve Özellikle de Yükselen Başak'lar: Sizlerin 4. evinde gerçekleşecek olan tutulma ile ev, emlak ve mülk konularında gelişmeler söz konusu olacak. Bazılarınızın ev alımı, ev satımı veya ev içinde tadilat yapacağı bu dönemde, aile düzeninde de bazı yapılanmalar gündeme gelebilir. Tutulma anında Venüs ve Juno  başakların 3. evinde kavuşum yapacak. Bundan ötürü bazı Başak'lar bu tutulma ile birlikte komşunuz veya kardeşiniz vastası ile yada varsa eğitim gördüğünüz bir alanda  yeni biri ile tanışabilir ve iyi bir partner olabilirsiniz. Hali hazırda evliliği devam eden okurlarım ise bu süreçte bazı hayal kırıklıkları yaşayabilirler aman dikkat. Bu dönem duyacağınız haberlerin doğruluğunu iyi analiz etmenizi de şiddetle öneririm.

TERAZİ ve Özellikle de Yükselen Terazi'ler: Sizin 3. evinizde gerçekleşecek olan tutulma kısa yolculuklar, eğitim, iletişim, kuzenler ve kardeşleriniz ile ilgili konuları gündeminize taşıyacak. Komşuları, kardeşleri veya kuzenleri ile sorunlar yaşayan Terazi'ler varsa aranızda bu konularda yeni gelişmeler ve belki de çözümler yaşayabilirsiniz. Tutulma anında Venüs ve Juno kavuşumu 2. evinizde olacağından maddi konularda alacağınız bazı destekler sizi bir nebze rahatlatabilir.

AKREP ve Özellikle de Yükselen Akrep'ler: Sizin 2. evinizde gerçekleşecek olan tutulma maddi kazançlar ve yatırımlarınızı gündeminize taşımaya hazırlanıyor. Bütçe konularında hareketlenmeler yaratırken bazı Akrep'lerin ise kazançlarını yatırıma dönüştürebilecekleri fırsatları beraberinde getirebilir. Ancak 5. evinizi temsil eden aşk, ilişkiler ve çocukları temsil eden evinizde Neptün'ün transit yapıyor oluşu ise bu konularda hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz konusunda uyarıyor. Ancak hemen uyarmak isterim duyduğunuz haberlerin doğruluğunu araştırmanızı öneririm.

YAY ve Özellikle de Yükselen Yay'lar: Sizlerin 1. evinizde gerçekleşecek olan tutulma kendinizi dışarıya nasıl yansıttığınızı, dış görünümünüz, fiziğiniz ve sağlık konularını gündeminize taşıyacak. Önümüzdeki süreçte bazı Yay'lar fiziksel görünümlerini değiştirmek isteyebilirler. Ev ve aile konularında hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz bir dönem olacağını da belirtmeliyim. Ev ve aile konularında bazı belirsizlikler canınızı sıkabilir. Tutulma anında Venüs ve Juno kavuşumunun sizlerin 12. evinizde olacağından henüz farkında olmadığınız bir kişi ile aşk yaşamaya başlayabileceğinizi belirtmek isterim.

OĞLAK ve Özellikle de Yükselen Oğlak'lar: Sizlerin 12. evinde gerçekleşecek olan tutulma ile bilinçaltı konularınız, gizli düşmanlar, hastane, hapishane ve farkında olmadığınız arkanızdan çevrilen işler ile yüzleşeceğiniz dönemler sizleri bekliyor. Bazılarınızın bağımlılıkları ile yüzleşecekleri ve kaygılarından arınmak zorunda kalacakları bir tutulma sizleri bekliyor. Sağlık konularına da dikkat etmeniz son derece önemli bu tutulma ile.

KOVA ve Özellikle de Yükselen Kova'lar: Sizlerin 11. evinde gerçekleşecek olan tutulma ile arkadaş ve sosyal çevreniz her zamankinden fazla önem kazanacak. Bazı gruplar içinde yer almak isteyebilir ve sosyal sorumluluk projeleri ile her zamankinden fazla ilgilenebilirsiniz. Arkadaş çevrinizde yenilikler olabilir ve çevreniz değişebilir. Maddi kaynaklar konusunda bazı hayal kırıkları sizi bekliyor olabilir bu dönemde. Ara ara bütçe hesaplarınız şaşabilir ve kendinizi hesapların arasında boğulmuş gibi hissedebilirsiniz 

BALIK ve Özellikle de Yükselen Balık'lar: Sizin 10. evinizde gerçekleşecek olan tutulma ile iş ve kariyer konularında hareketli günler yaşayabilirsiniz. Bazılarınızın bu alanda endişeli günler geçirebilirsiniz. Kariyer alanında yada statü konularında bazılarınız olumlu haberler alabilir. Tutulma anında Venüs ve Juno kavuşumunun 9. evde olmasından ötürü bazı Balık'lar  yurt dışından kişilerle tanışabilir ve aralarında aşk kıvılcımları çakabilir. Evli olan okurlarım ise eşiniz aracılığı ile yurt dışı kaynaklı gelirler elde edebilirsiniz. 
 

bottom of page