top of page

2020'de Burçların Dikkat Etmesi Gereken Tarihler Ve Olaylar

1.JPG

Koç'lar ve özellikle de yükselen burcu Koç olanlar; 2020 yılının en dikkat etmeniz gereken tarihi sizler için 17 Şubat 2020 olacak gibi görünüyor. Koç'lar bilindiği üzere burçlar aleminin her zaman sabırsız ve aceleci hiç büyümeyen haşarı çocuğudur. Bir işten diğerine soluksuz geçebilme yeteneğine bir de aşırı özgüvenleri eklenince gereksiz risk alır ve başlarına da sık sık olmadık işler gelir.
17 Şubat 2020 tarihinde, Koç burcunun yönetici gezegeni Mars, Satürn ve Plüton'unda bulunduğu Oğlak burcuna geçiş yapıyor. "Mars genel olarak üniformalı insanları yönetir, Satürn Devlet büyükleri veya patron gibi daha üst kişileri yönetir, Plüton ise genellikle karanlık veya sıkıntılı kişiler veya durumları yönetir."
Marsın Oğlak burcunda kendine olan güveni daha da artacak ve gücünü ortaya koymaktan çekinmeyecektir. Bu durum ise zodyak'ın yaramaz çocuğu Koç'un başını yeniden belaya sokacağı anlamına gelmektedir.Retro hazırlığında olan Merkür'ün o dönemde durağan pozisyonda olması insan ilişkilerinde yanlış anlamalar ve anlaşılmalar'a sebep olabilir. Sorun yaşamamak için Koçların, bir süre çok temkinli ve dikkatli olmalı gereksiz tartışmalardan, sosyal medya yorumlarından kaçınması, iş yada eğitim ortamında sakin olması ve göze batmaması gerekiyor
 Tüm bunlara ek olarak Mars ile Chiron arasında da kare açı bulunuyor. Chiron yaralı şifacı olarak adlandırılır. Yani bu kombinasyondan koçlar yara alarak çıkaabilir. Ancak bu yaralanma fiziksel  bir yaralanma olmak zorunda değildir.

boga1.JPG

Boğa burçları ve özellikle de yükselen burcu Boğa olanlar için 2020 yılında en dikkat etmeleri gereken tarih 13 Mayıs 2020 olacak gibi görünüyor. Boğa kontrollü olmayı sever ve değişime karşıda son derece kapalı bir burçtur. Her konuda güvenlik Boğa'lar için son derece önemli olduğundan kolay kolay riske girmez ve yüksek risk barındıran iş ve girişimlerden de kaçınırlar. Para ve banka hesapları adına 13 Mayıs tarihi boğalar için tehlike içeriyor. 13 Mayıs 2020 tarihinde Venüs İkizler burcunda Retro yapacak, İkizler doğum haritalarında 2. ev olan para evinde bulunuyor. Venüs ise sadece ilişkileri değil aynı zamanda parayı da temsil eder,Buda yetmezmiş gibi Öngörülemeyen darbeler ile hayatımızı adeta sallayan Uranüs ise zaten Boğa'dan geçiyor ve birinci evi etkisi altına alıyor. dolayısıyla boğalar için risk katlanarak artıyor.
 Bu iki gezegen hareketini birleştirdiğimiz zaman 13 Mayıs 2020 tarihinde Boğaların beklenmedik bir masraf ile karşı karşıya kalması pekde  şaşırtıcı olmayacaktır. Şimdiden tedbirinizi almanızı ve 13 mayıs ve sonrasındaki bir kaçgün için dikkatli olmanızı öneririm.

3.JPG

İkizler ve özellikle de yükselen burcu İkizler olanların 2020 yılının en dikkat edilmesi gereken tarihi 2 Eylül 2020 olacak gibi görünüyor. 2 Eylül 2020 tarihinde Balık burcunda gerçekleşecek olan Dolunay yükselen İkizlerin 10. evinde gerçekleşecek  4. evde yer alan Güneş ve Merkür ise Başak burcunda ve dolunayla karşı karşıya kalacaklar. 4. ev bizim aile yaşantımızı temsil eder. Merkür Başak burcunda kendini ortaya koymaktan çekinmez ve bizleri olduğumuzdan daha detaycı ve kuruntulu hale getirir. Bununla birlikte Güneş burcu İkizler olanların ise gerçekleşecek olan bu dolunaya natal güneş'leri t-kare yapıyor olacak. Hal böyle oluncada iletişimden kaynaklı duygusal zorlanma yaşanacağı aşikar. Yükselen ikizlerin dört - on aksında gerçekleşecek dolunay malesef bu burca ait bazı ailelerin dağılma riskini vurguluyor.
Ancak, İkizlerin iletişim yeteneğinin yanı sıra planlama becerisi de göz önünde bulundurulacak olursa, İkizler için bu zorlu görünümden en az zararla çıkmak çokda zor olmasa gerek.Aman tedbirinizi alın.

2.JPG

Yengeç'ler ve özellikle de yükselen burcu Yengeç olanlar; 2020 yılının en dikkat etmeniz gereken tarihi ve olayı sizler için ‪21 Haziran 2020‬ günü, burcunuzda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması olacak gibi görünüyor. Burçlar aleminin en alıngan, en hassas ve ailelerine ‍ en düşkün, duygusal burcu olan Yengeçler son iki yıldır özellikle ikili ilişkiler konusunda zorlu bir dönemden geçtiler. Eğer sağlamlığına güvendiğiniz bir ilişkiniz varsa ve tedbirini almazsanız muhtemelen ‪21 haziran‬ o çok güvendiğiniz ilişkinizin son günü olacaktır. Yüksek ihtimalle Aralık 2019'dan beri ilişkinizde devam etmekte olan sorunlarınız bu sonlanmanın ana sebeplerini oluşturacak. ‪21 Haziran‬ sadece güneş tutulması değil aynı zamanda da yaz gün dönümü olduğundan bu günün enerjisi haliyle daha da yoğun olacaktır.21 Haziran‬, İlişkilerine ekstra önem veren Yengeç burçları için son derece zor bir gün olacak. Ancak sizler bu olası tehlikeyi önceden bildiğiniz için o tarihte ekstra anlayışlı olun ve hatta mümkünse ilişkiniz olan kişiyle (eşiniz,sevgiliniz,nişanlınız) 1 gün önceden güzel bir çiçek 🌹 eşliğinde pahalı olmayan ama zarif bir kolye,bilezik,küpe vb (hanımsa) yada içimden geldi diyerek güzel bir kravat,pahalı olmayan ama şık bir saat  vb (erkekse) alın, romantik bir  yemek eşliğinde bol bol iltifat ve sevgi sözcükleri ile dolu bir akşam geçirin. Ona ‪21 haziran‬ için sonradan ortaya çıkmayacağından emin olduğunuz bir bahane uydurarak görüşemeyeceğinizi, eve gelemeyeceğinizi (aynı evde kalıyorsanız), söyleyerek gerçek anlamda ortadan toz olun.Kısacası ne yapın edin ‪21 haziran‬'da burun buruna dip dibe olmayın. (Ah be! o günde pazar iyi mi) 

5.JPG

17 Şubat ile 10 Mart  arasında Merkür'ün 7. ve 8. evlerinizde retro hareketi yapması aşk ve arkadaşlık kavramları arasında büyük bir karışıklık yaratabilir dikkatli olun. Bu dönemde karşı cinsten yakın bir arkadaşınızla duygusal anlamda yakınlaşabilir ve onu cinsel olarakta arzu edebilirsiniz. tedbirli olmanızda ve şeytana uymamanızda büyük fayda var. (Özellikle evli ve ilişkisi olanlar )
 Güzel bir Arkadaşlığı romantik bir ilişkiye dönüştürmeye çalışırsanız, uzun vadede bu ilişkinin fazla bir potansiyele sahip olmadığını görürsünüz. Böyle bir adım atmadan önce kendinize kısa bir ilişkinin iyi ve sağlam bir arkadaşlığı mahvetmeye değip değmeyeceğini sorun! (tabii evli iseniz durum çok daha vahim)
Merkür, Aslan'ın para evinin hükümdarı olduğu için , Merkür'ün retro yaptığı dönemlerde yeni sözleşmeler, yatırımlar,projeler ve masraflar konusunda dikkatli olmanız gerekir.17 Şubat-12 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım. tarihleri tüm bunlar için çok istekli olabileceğiniz dönemlerdir. Asla Olmayın !
Yeni başlangıçlar için (iş başvurusu,proje,sınav,mülakat,evlilik, ortaklık, bayilik,vb) için en uygun tarihler
27 Mart - 15 Nisan, 19 Haziran - 10 Temmuz, 5 - 19 Kasım arasıdır.
Para söz konusu olduğunda ise ( Yatırım,borsa,alım-satım vb) Aslanlar için en elverişli tarihler : Şubat ayının ilk yarısı, Mart ve Nisan ayları ile  20 Ağustos-5 Eylül arasıdır.

basak.JPG

Başak'lar ve özellikle de yükselen burcu Başak olanlar için 2020'nin en zor günü 13 Ekim olacak diyebilirim. Başak burçları geneli itibari ile fazla mükemmeliyetçi oldukları için çoğunlukla kendilerini hemen her konuda en kötü senaryolara karşı hazırlarlar. Ancak, genelde kötü günleri bekleme eğilimi gösteren başaklar için 13 Ekim tarihinde işler biraz sarpa sarabilir.
Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür, yükselen Başakların 3. evinde (iletişim, kısa seyahatler ve sözleşmeleri temsil eden ev) Retro yapıyor. Bununlada kalmayıp, Uranüs ile de karşıt açı yapıyor. Aynı tarihte Ay'da Başak burcunda olduğu için, bu gün ulaşım vasıtaları başınıza olmadık dertler açabilir, bilgisayarınız ve cep telefonlarınız arızalanabilir, önemli iş görüşmeleriniz iptal olabilir veya emlak,araç vb alım satımlarınızda problemler çıkabilir.  Ayrıca insanlarla olan iletişiminizde sıkıntılı olabilir.olabilecek tüm aksilikler karşısında Başak burçlarının sakinliklerini muhafaza etmeleri durumların daha da kötü gitmemesi adına önem taşımaktadır.  
Bu tarihi ajandanıza not edin ve mümkünse o güne hiçbir iş, organizasyon, vb koymayın hatta  kendinize izin verin. Yatın dinlenin kitap okuyun Tv den bile uzak durun .

7.JPG

Terazi ve özellikle de yükselen burcu Terazi olanlar; sizlerin en dikkat emeniz gereken zaman ‪14 Ekim‬ ile ‪3 Kasım‬ arasında gerçekleşecek olan Merkür Retro dönemi olacaktır. Merkür Retrosu yükselen Terazi'lerin 2.evini etkisi altına alıyor. 2. ev gelir kaynakları ve para konularını temsil eder. Dolayısıyla bu dönemde herhangi bir şeyden kaynaklı ve sizin için oldukça önem teşkil eden bir kazancınız hakkında (iş bitirme, satış, sözleşme, kiralama, vb) muhatabınız olan kişi veya kurumlar ile yanlış anlama ve anlaşılmalara bağlı birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle ‪14 Ekim‬ tarihinde Merkür hem durağan pozisyonda hem de Uranüs ile karşıt açı yapıyor. Yani yukarıda bahsettiğim konunun başlangıcı olan bu tarihte hiç beklenmeyen büyük bir haksızlık ve problem yaşamanız oldukça mümkün ( banka hesabınıza bloke konması, haciz işlemleri, herhangi bir alacağınızın bilinçli olarak ödenmemesi vb). Aynı tarihte haritalarınızda Güneş ile Mars karşıtlığı da yaşanıyor, ‪Mars 7‬. evinizde ve bu karşıtlığa Plüton karesi damga vuruyor. Buda yaşayacağınız bu problemin evinize de sirayet edeceği ve eşinizle yada anne, baba, kardeş, vb ile karşı karşıya kalabileceğinize işaret ediyor. Hani geldi mi üst üste gelir ya tam öyle bir gün olma riski var. Siz siz olun ‪14 Ekim‬'i ajandanıza not edin ve o gün ekstra bi sakin kalın

6.JPG

Akrepler ve özellikle de Yükselen burcu Akrep olanların ‪15 Ağustos 2020‬ tarihine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Gerçi herkes bilir ki burçlar aleminde sezgileri en güçlü olan burcu Akreplerdir ve onlar için yaklaşan tehlikeleri önceden hissedebilmek hiç de zor değildir. Ancak ‪15 Ağustos‬ tarihi siz süper sezgileri olan Akrepleri bile tepetaklak edebilecek bir enerjiye sahip. Bu tarihte iş, arkadaşlık ve ailevi ilişkileriniz rayından çıkabilir haberiniz olsun.
Uranüs; beklenmedik ani olayları hayatımıza dahil edip ortalığı şöyle bir karıştırmakla nam salmış olan gezegenimiz, yükselen Akrep'lerin 7. evlerinde Retro yapmaya başlayacak.7. ev, evlilik, iş ortaklıkları ve iki taraf ya da kişi arasında resmi anlaşma ile bağlı olunan birliktelikleri yönetir. İki taraf ya da kişi arasındaki bu “anlaşma” yazılı veya sözlü olabilir. Benim tasvirimle yükselen burcumuzda 7. ev bizim gönül ve vicdan kapımızda bekleyen herkesi temsil eder. Uranüs Boğa’dayken pek de rahat edemez ve Uranüs bulunduğu evi sallar işte asıl büyük sorunda burada
Nasıl mı ?
Bu durum hayatınızda yakın çevrenizden bir kişi ile daha önce çözdüğünüzü ve hallettiğinizi düşündüğünüz bir takım sorunların Uranüs Retro sayesinde adeta küllerinden doğup, güçlenerek tekrar su yüzüne çıkacağı anlamına gelebilir. 15 ayrılığa, çöküşe kadar evrilebilir lütfen çok ama çok itidalli olun sonradan pişman olacağınız telafisi mümkün olmayan o meşhur ''sözlerinizi'' sarfetmeyin. Kısacası Akreplik yapmayın.

8.JPG

Yay'lar ve özellikle de yükselen burcu Yay olanlar; 5 Haziran 2020 de burcunuzda gerçekleşecek olan Ay tutulması dikkat etmeniz gereken bir tarih olacak. Bu Ay tutulması Yay'ın 1. evinde gerçekleşecek (1.ev kişinin öz benliğini temsil eder). Ay aynı zamanda Yay'ların haritalarında 8. evin yöneticisidir. Bu da değişim ve dönüşüm konularını içerir. Ayrıca o tarihte transit Venüs, yayın 7. evinde retro yapıyor olacak (7. ev evlilikler ile ilgilidir).
Şimdi tüm bunlar bize neyi anlatıyor?
Kısa ve öz olarak Yay'lar bu günde;
- İlişkilerinde, düşüncelerinde, hayat tarzlarında büyük bir değişimin ilk adımını atabilirler
- Ailedeki yetişkin bireyler ile (evli ise eş, bekar ise ebeveynler, kardeşler) geçmişte yaşanmış ve o an için çözüme kavuşan ya da soğumaya bırakılan birtakım mevzular tekrar ısınıp o gün yeniden ortaya çıkabilir.
- İş hayatında veya var ise ortaklıklarında önemli bir değişime ait bir haber alabilirler
Ayrıca, Yay burçlarının yönetici gezegeni olan Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kol kola girmiş yükselen Yay'ların ikinci evinden geçiyorlar. Dolayısı ile 2020 yılının büyük çoğunluğunda yükselen Yaylar için para konuları en önemli gündem maddeleri olmaya devam edecek. Maalesef sevgili Yaylar bu sene sizin için, geçen yıllardaki kadar savurgan olamayacağınız ve ciddi ciddi bütçe hesabı yapmak zorunda kalacağınız bir yıl olacak. (Trendyol, hepsiburada, boyner vb. unutun artık)

9.JPG

Oğlak ve özellikle de yükselen burcu Oğlak olanlar; ‪30 Kasım 2020‬ tarihinde İkizler burcunda dolunay ve Ay tutulması meydana geliyor, bu tutulma oğlak burcunun 6. evinde gerçekleşiyor ve 6-12 aksını etkisi altına alıyor. ‪14 Aralık 2020‬ tarihinde gerçekleşecek olan Yeni ay ise yükselen Oğlakların 12. evinde etkili olurken yine aynı aksta meydana geliyor. Tüm bu gök olayları, sizlerin dostu gibi görünen ancak arkanızdan her daim dedikodunuzu yapıp bir nevi kuyunuzu kazan yakın çevrenizdeki kişilerin varlığını gösterir. Bu sebeple günlük yaşamda iletişimde olduğunuz bazı arkadaşlarınız ile iletişiminizi kesme yoluna gidebilirsiniz. Yüzünüze  gülüp, arkanızdan bin bir iş çevirerek ayağınızı kaydırmaya çalışan insanlar tek tek su yüzüne çıkacak. Bu durum ise hayatınızı 6 ay kadar etkisi altına alacak. Bu süre zarfında sakin olmanızı ve sizin o kendinize has "İntikam soğuk yenen bir yemektir" edası ile hemen plan yapmamanızı öneririm.
Yükseleni Oğlak olanlar dikkat !
Uranüs Boğa transiti, gönül ilişkileri ve çocukları temsil eden 5. evinizde gerçekleşiyor. Oğlaklar her ne kadar sadakate oldukça önem verse de, aralarında şeytana uyup bu transitin nimetlerinden istifade eden, yani hayatlarına kattığı yeni insanlardan karşı cins olanlarına bir gönül ve beden kayması yaşayanlar var ise yandı gülüm keten helva..Bu tutulma ile ipliğiniz pazara çıkar demedi demeyin ..

Ekran Alıntısı1.JPG

Kova'lar ve özellikle de yükselen burcu Kova olanlar ‪16 Şubat 2020‬ Mars Oğlak burcu transiti başlıyor ve yükselen Kovaların 12. evini etkisi altına alıyor. Bu da sizin köşenize çekilip bügüne kadar ki yaşadıklarınızın, yaptıklarınızın, yapamadıklarınızın, pişmanlıklarınızın,içinizde ukde olanların muhasebesini yapacağınız kendi benliğiniz ile hesaplaşacağınız gergin bir güne uyanacağınız anlamına geliyor.
‪16 şubat 2020‬ de ayrıca Satürn, Plüton, Jüpiter, Güney Ay düğümü zaten Oğlak burcunda transit yapıyorlardı şimdi bu şenliğe Mars'ta katılıyor. Bu durum bilinç altınızı adeta esir alırken, Oğlak burcu ise iş hayatınızı ve kararlığınızı temsil eder. yani bu içe dönüş evresinden özellikle iş hayatınız hakkında ciddi kararlar alarak çıkmanız oldukça mümkün görünüyor.
Vee en sevdiğimiz sevgili iletişim gezegenimiz merkür ise Hemen retro öncesi durağan halinde ve sizleri 2. ev konuları olan öz kaynaklar konularında etkiliyor olacak. Malum Merkür Retrosunun namını duymayan yoktur aramızda; Yanlış yere mail atmalar, elektronik eşyaların arızalanması, aranmaması gereken ex aşkların yanlışlıkla aranması gibi. Şimdi ise para ve bankacılık işlerinde siz yükselen Kova'ların başına çorap örmeye hazırlanıyor. Benden söylemesi. Eft yaparken, internet bankacılığı esnasında veya telefon bankalığında birkaç kez teyit ederek işlemlerinizi yapmanızı öneririm.
Neden mi ?
Çünkü internet ortamında gelen giden paralarınız askıda kalabilir, ATM ler kartlarınızı bi güzel afiyetle yutabilir, Kankinize yazdığınız mesajlar bi bakmışınız hoop patrona yada eşinize gidebilir, Temmuz ayı için Antalyada 5 yıldızlı bi otele yaptığınız erken rezervasyonunuz günü geldiğinde bi bakmışınız Uludağın zirvesinde bi otelde çıkabilir.. 🙀

Ekran Alıntısı1.JPG

Balık'lar ve özellikle de yükselen burcu Balık olanlar 13 Mayıs 2020 aile ilişkilerine son derece dikkat etmeniz gereken bir tarih olacak. Venüs 13 Mayıs ile 25 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda Retroda, Venüs ise o dönem Balığın 4. evinde etkili olacağından, aile bireyleri ile birtakım sorunlar yaşamanız mümkün gibi görünüyor.
Venüs'ün Retro dönemleri; evinizi değiştirmek, tadilat yaptırmak ve bunlarla ilgili alışveriş için HİÇ uygun zamanlar değildir. Çünkü yaptığınız her nevi girişimi bu Retro döneminin sonunda beğenmeme riskiniz vardır. Bu dönem karşınıza çıkacak yeni insanlar ile yeni bir ilişkiye başlanmayacağı gibi mevcut ilişkinizle de, söz, nişan ya da nikah için uygun zamanlar değildir. O ilişki veya evlilikte sorunlar oluşabilir uyarması benden denemesi sizden. Estetik veya güzellik adına yapılacak işlemler için de Retro döneminin bitmesini beklemenizi tavsiye ederim.
13 Mayıs günü durağan olan Venüs, Neptün ile kare açı yaparken aynı zamanda Plüton ile de 150'lik açı yapıyor. Bu durum balıklar için ani, beklenmedik ve asla tahmin edemeyecekleri bir hayal kırıklığına işaret ediyor dikkat etmekte fayda var.
Özetle ;Sevgili balıklar ve yükseleni balık olanlar, Aile ilişkilerinizde 13 mayıs'a dikkat .Ayrıca büyük bir hayal kırıklığına o gün için hazır olun.13 mayıs 25 haziran arası ise Ev almak,kiralamak, tadilat yapmak yok. Estetik yok, Sevgili yapmak yok, Sözlenmek, nişanlanmak,evlenmek yok

bottom of page