top of page

KASIM 2022 ASTROLOJİK DEĞERLENDİRME VE 2022 KASIM AYI BURÇLAR

Kasım’da aşk başkadır sloganından yola çıkarak, haritaya göre de aşk konularının gündemde olacağı bir aya adım atmış bulunuyoruz. 25 Ekim tarihinde akrep burcunda gerçekleşmiş olan güneş tutulmasının etkilerini üzerinizde hissettiğimiz bir kasım ayına giriş yapıyoruz ve 8 Kasım tarihinde boğa burcunda gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile de tutulma hattını ayın tamamında hissedeceğimiz bir Kasım bizleri bekliyor. Astrolojik olarak etkileri de incelendiğinde kendimizi göz önüne almak istediğimiz, ego gurur ve duygular arasında dalgalanma Yaşayacağımız bir ay bizi bekliyor. Gökyüzünün gezegen dizilimleri bize, özellikle karmik ilişkilerin gündemde olmaya devam edeceğini ve takıntı haline getirdiğimizi bu karmik ilişkileri sorgulayacağımız bir süreci işaret ediyor. Kuzey ay düğümünün şans noktası ile beraber çalışması ve Uranüs ile kavuşum enerjisinde olması ise takıntı haline getirilen bir çok ilişkinin aniden bitme  ihtimalini önümüze koyuyor. Ancak tutulma hattında olmamız ise buradaki kararların kadersel olduğunu ve aslında hayatımızın direksiyonunda bizden ziyade sistemin oturduğunu gösteriyor . Aslında şu an tutunduğunuz bir çok ilişkinin bitmesindeki asıl amacın, sizleri kaderinizde ki eş ile karşılaştırarak evlilik yoluna sokmak olduğunu unutmayın.
Duygusal olarak özgürlüğümüzün ön planda olduğu ve karşımızdakilerden baskı görmek istemediğimiz bir süreçte olacağız. Öte yandan 30 Ekim tarihinde başlamış olan mars retro su ile de daha önce almış olduğumuz bir çok kararı son kez gözden geçirme fırsatı elde edeceğiz. Kasım ayı, akrep sezonu olarak bilindiğinden dönüşüm, ölüm ve yeniden doğum zamanları olarak nitelendirilir. Hal böyle olduğundan bitmesi gereken ilişkilerin biteceğini, canlanacak olan ilişkilerin de belki de dönüşerek tekrar önümüze geleceğini söyleyebilirim. Zaten sorun yaşadığınız konular düzelmiyor ve sizi yormaya devam ediyorsa ya dönüşmeli ya da tamamen hayatınızdan gitmelidir. Bireysel yaşamlarımızda dahi tutulma dönemlerinde bir çok dönüşme şahitlik etmişizdir. 2022 yılının Nisan ve mayıs aylarında yaşamış olduğumuz tutulmaları düşünün ve bugün hayatınızda nelerin değiştiğini ve dönüştüğünü gözden geçirin. Evet dönüşüm hiçbir zaman kolay olmuyor ama günün sonunda hepimizi olgunlaştırıyor. Akrep özellikle derinlerde yatan konuları irdelediğinden hayatınızda tıkanmış olan her konuyu su yüzüne çıkaracak ve bizlere bu durumun üstesinden gelme fırsatı sunacaktır, eğer gelemiyorsakta hayatımızdan tamamen o konuyu çıkaracaktır.

Kısacası buradan da anlaşılacağı üzere değişmeyen tek şey değişimin kendisi olacak kasım ayında. İnsanlar bu değişikliği kabul etse de etmese de uzun vadede zaten deneyimleyecekler. Çünkü tutulmalar yavaş ama etkili şekilde hayatlarımıza entegre olurlar ve bizlerde altı ayın sonunda dönüp baktığımızda hayatımızda bir çok şeyin değiştiğini görürüz. Akrep döngüsünde ise Gökkubbeye adeta venüs Uranüs’ün hakim olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz ay hayatımıza başlayan bir çok etki bu ay daha da hissedilir olmaya başlayacak. Bu bazılarımız için nakit akışındaki değişikliğe işaret etse de, bazılarımız için ise ilişkilerde ki dönüm noktalarını ifade edecektir. Özellikle toprak ve su grubu burçlar bu tutulmalardan en fazla etkilenecekler arasında yer alıyor. Bu demek değil ki diğer burçlar etkilenmeyecek, elbette herkes bundan nasibini alacak ancak özellikle toprak ve su grubu burçlarının hayatlarında majör değişiklikler Yaşayacaklardır. Kasım Ayı’nın ilk yarısı özellikle kendimize dönüp, kendi önceliklerimizi sorguladığımız zamanlar olacaktır. Belki de bir çoğumuz “ sen artık çok değiştin“ söylemlerine maruz kalabiliriz. Haritada karmik göstergelerin bu kadar fazla olmasından ötürü, belki de bir süredir kişiler değişse de farklı insanlarla aynı sorunları yaşıyor olabilirsiniz ve bu tutulmalar ile artık kendinizde bir şeyleri değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Yaşadığımız sorunların bir çoğunun kökeninde aslında bizler bulunuyoruz ve bu tutulmalar bize bu gerçeği göstermek için hayatımıza geliyorlar.

Ayın ikinci yarısından itibaren hayatımız daha sakin olurken, özellikle mars retrosu ile ateş elementi burçlar hayatlarına hız katacaklar. Hayatımıza hız katsak da, sakin ve Akışta devam etsek de Duygusal açıdan sakinliğimizi korumak son derece önemli olacaktır bu süreçte. Özellikle ticaretle ilgilenen okurlarım ayın ikinci yarısından itibaren, kuvvetli sıçrayışlar yaşayabilirler. Bazı okurlarımın ise kariyer hayatlarında bir takım değişiklikler söz konusu olacaktır. Kasım ayı içerisinde özellikle Kasım’ın başında gerçekleşecek olan venüs Uranüs karşıtlığı ile hem para piyasalarında hem de ilişkilerde Ciddi anlamda dalgalanmalar söz konusu olacaktır. Bazı ilişkiler ayın beşi ve altısı gibi ani kopuş ile karşılaşabilirler. ayın yedisinde güneş Merkür’ün kalbinde olacağından ve venüs satürün karesinin kesinleştiği bir tarih olacağından keskin bazı çıkışlar ve söylemler neticesinde ilişkilerde sorunlar baş gösterecektir. özellikle ayın 12’si ile 16’sı arasında ayın başında yaşamış olduğunuz ilişki sorunlarını yapılandırmak için son derece elverişli tarihler olacaktır. zaten ayın ikinci yarısından itibaren venüs burç değiştirerek yay burcuna geçeceğinden ilişkiler adına daha pozitif daha sosyal ve daha iyimser olacağımız zamanlar bizleri bekliyor olacak. Venüs’ün ardından Merkür’ün de yay burcuna geçişi ile birlikte artık hem iletişim dilimiz daha pozitif hem de daha iyimser olacaktır.

8 Kasım tarihinde saat 14:02 de boğa Burcu’nun 16 derecesinde son derece Uranüsyen bir kanlı ay tutulması meydana gelecektir. Özellikle ilişkilerde iletişim sorunu yaşayan okurlarımın ilişkilerinin bitme noktasına geleceğini söyleyebilirim. Bireysel alanda özgürlüğümüzün baskılanmasına duyduğumuz tepki ve buna bağlı isyanlarımız sebebiyle bu kopuş noktasına gidileceğini vurguluyor harita. Bu belki bizden kaynaklı belki de partnerden kaynaklı olabilir, ancak her kimden kaynaklanıyor olursa olsun özgürlük temalarının esas konu olduğunu vurgulamalıyım. Bu retro Mars’ın da Neptün jüpiter kavuşumuna kare açı yapıyor olması günün sonunda duyduğumuz hayal kırıklığını ve bu hayal kırıklığına bağlı o ani çıkışlarımızı destekliyor. Yapacağımız eylemlerin bizleri dönüştürme potansiyeli olduğunu da unutmamak da fayda var çünkü ani bitişler bizleri ani dönüşümlere itecektir. Bireysel alanda bu tutulma’yı ilişkiler noktasında deneyimlerken, kolektif alanda çok daha zorlayıcı şekilde deneyimleyeceğiz. Özellikle para piyasalarında ani dalgalanmaların ve ne yazıkki ekonomik krizlerin tetikleneceği bir evre olduğu göze çarpmaktadır. Yine bu denli Uranüs etkisi altında olan tutulmalarda depremler tetiklenebilir ve uçak kazaları gözlemlenebilir. Uranüs aynı zamanda elektriği de temsil ettiğinden elektrik kesintilerine ve enerji kısıtlarına gidilebilme ihtimalini olduğunu belirtmeliyim. Mars’ın retrodan önceki durağan durumda olması ile özellikle cephelerde savaş söylemlerinin hız kazanacağını ve savaşın boyutlarının genişleyeceğini söyleyebilirim. Bu tutulmayı ayrı bir yazı olarak ele alacağımdan Kasım yazımda daha fazla bu konuya değinmek istemedim. Özetle kasım ayı bir çoğumuz adına dönüştürücü ve fakat kadersel döngülerin hakim olduğu bir ay olarak yıla damgasını vuracak. Bütünün en yüksek hayrına olması dileğiyle.Koç:
Kasım ayı siz sevgili koçlar için biraz inişli çıkışlı bir ay olacak gibi görünüyor. hem finansal açıdan hem de kariyer alanında hareketli dönemlerin başladığı bir zamandasınız. Kasım Ayı’nın hemen başında gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması kendi öz değerinizin farkına varmarmızı sağlarken, para konularında da sizi etkilemeye hazırlanıyor. Her ne kadar zorlayıcı bir tutulma olsa da Jüpiter’in burcunuzda hareket ediyor olması sizlere bir nebze de olsa şans sağlayacaktır. Bu yıl nisan ve mayıs mayıs aylarında gerçekleşmiş olan tutulmalar  ile yeni bir ilişki söz konusu olduysa, bu tutulma ile de bu alanda bazı gelişmeler ve hatta değişiklikler yaşayabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz mars sizi şu aralar biraz zorluyor. Kasım ayı boyunca aldığınız kararlar ve yapacağınız eylemler konusunda tetikte olmanızı tavsiye ederim. Mars’ın retro konumda olması özellikle sizler için fevri kararlar alma ihtimalini gözler önüne seriyor. Öfkeyle kalkıp zararla oturmamak adına özellikle de kariyer alanında temkinli hareket etmenizi öneririm. Kariyer alanında kendinizi biraz kısıtlanmış hissetseniz de kalıcı bazı başarılar elde etmeniz de son derece olası. Özellikle 13 Kasım’dan sonra finansal açıdan sevindirici bazı gelişmeler söz konusu olabilir, ek kazanç ya da pirim gibi beklentinizi aşan gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısında finansal açıdan başkalarından destek göreceğiniz zamanlar başlıyor.Boğa:
Kasım ayı siz Sevgili Boğalar için ilk günlerde biraz yorucu geçebilir ancak sonrasında rahatlayacağınızı söyleyebilirim. Öncelikle bütçe hesaplarınıza dikkat etmeniz gereken bir zamanda olduğunuzu hatırlatmak isterim. Özellikle ayın on üçünden sonra retro harekette olan Mars’ın sizi finans alanında zorlayacağını, hatta biraz sinirlerinizi bozacağını söyleyebilirim. Bu ayın ikinci yarısında, işyerinizdeki iletişiminiz de hareketli zamanlar yaşayabilir, tartışmalara ve gerginliklere açık olabilirsiniz. Bazı bekar okurlarım Kasım’da aşk başkadır sözünden yola çıkarak mevcutta süregelen ilişkilerini evlilik noktasına taşıma kararı alabilirler. Özellikle bu yıl yaşanan tutulmalar burcunuzda yaralan Uranüs‘ün de etkisiyle hayatınızı biraz dalgalandırdı ve hatta keskin virajlardan geçmenize sebep oldu. Yıl sonuna kadar artık hayatınızda hangi yöne gitmek istediğinize net bir şekilde karar verecek ve bu doğrultuda hareket etmeye başlıyacaksınız. 25 Ekim de yaşanmış olan tutulma, sizlerin ilişkilerinize dair konularda sorgulama yapmanıza sebep olmuşken, bazılarınızı da ilişkilerinde yol ayrımına götürdü. 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ise sizlere şaşırtıcı bazı gelişmeler sunacak. Özellikle sağlık konularında bazı adımlar atabilir ve kendinize dair radikal değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın etkisiyle ufak tefek kazalar ve yaralanmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var.İkizler:
Geçtiğimiz dönemlerde kariyer adına büyük yapılanmalar içerisinden geçtiniz. Bu ay yine kariyer alanında yüzünüzü güldürecek gelişmelere şahitlik edebilirsiniz ancak hayatınızın diğer alanları biraz çalkantılı olabilir. Bu ay özellikle sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem olacağını hatırlatmak isterim. Finansal açıdan borçlarınızdan kurtulmakla kalmayıp olumlu bazı fırsatlar da yakalayabileceğinizi müjdeleyabilirim. Kasım demek aslında akrep sezonu demek olduğundan bu dönem özellikle enerjiniz son derece yüksek olacak. Mars’ın burcunuzda retro yapıyor oluşu eylemleriniz noktasında iki kere düşünerek hareket etmeniz gerektiğini vurguluyor. 2023’ün mart ayına kadar mars sizi o noktada rahat bırakmayacaktır. Aslında son derece konuşkan olmanıza rağmen Mars’ın retro etkisi bu alanda sizi vuracak gibi duruyor. 2022’nin son tutulması olan 8 Kasım’daki kanlı ay tutulması bazı sırları açığa çıkaracak gibi duruyor. Dolayısıyla bu sırlar sizlere ait konular ise dikkat etmenizde fayda var keza hayatınızda bazı karışıklıklara sebep olabilir. Bu ay tutulması sizlerin bitirmeniz gereken bazı şeyleri gün yüzüne çıkaracak veya sizi zorlayan bazı olgular konusunda yapılanma içerisine girmenizi sağlayacak. Geçtiğimiz nisan ve mayıs aylarında yaşanan tutulmalarda karşınıza çıkan bazı SORUNLAR bu dönemde artık son bir temizlik yapmanız adına tekrar karşınıza gelebilir.Yengeç:
Kasım ayı özellikle siz Sevgili yengeçleri kariyer alanında biraz zorlayacak gibi duruyor. Yurtdışı ile ilgili bazı seyahat programları söz konusu olsa da masraflar bir o kadar caninizi sıkabilir. Aslında bu ay sizlere finansal açıdan destekleyici göstergeler sunsa da harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Aile içerisinde bir takım gerginlikler su yüzüne çıkabilir ve Buda sizlerin arabulucu rol üstlenmesi sebep olabilir. Bu ay Venüs ün de etkisiyle ilişkilerinizde sağlamlık ve derinlik yaşayacağınız zamanlara giriş yapıyorsunuz. Bu yılın Nisan ve mayıs aylarında gerçekleşmiş olan tutulmalarda hayatınıza dair önemli bir olay ya da bir kırılım yaşadıysanız 25 Ekim tarihinde gerçekleşmiş olan tutulma ile birlikte o alanda tekrar bir yapılanma içerisine girebilirsiniz. Mars’ın retro harekette olmasından ötürü, atmak istediğiniz adımları son bir kontrol yaparak gözden geçirmenizi hatırlatırım. Bu mars retro su özellikle bilinçaltı korkularınızı su yüzüne çıkarabilir ve size bazı yüzleşmeler yaşatabilir. 8 Kasım tarihinde boğa burcunda gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile hayatınızda tamamlanmanız gereken konular gündeme gelebilir ve bir bitiş yaşamanızı sağlayabilir.Aslan:
Bu ayın ilk yarısı sizler adına oldukça müspet zamanlar olurken ayın ikinci yarısında biraz zorlanabilirsiniz. Bu ay aşırı riskli hareketlere girebileceğiniz gibi fazlaca da aktif olacaksınız. Ancak Mars’ın retro harekette olduğunu unutmayın, bu gibi riskli hareketlere girmeden önce iki kere düşünmeniz yaralanmanızın önüne geçecektir. Mars retroları bize, hayatı ve hareketlerimizi biraz ağırdan almamızı hatırlatan hatta eylemlerimizden önce düşünmemiz için bizlere fırsat sunan zamanlardır. Bu ay gerçekleşecek olan venüs güneş kavuşumu, özellikle sevgi ve ilişki konularında sizlere güzel fırsatlar sunmakta. Gerçekten sizlere mutluluk veren konulara ağırlık verebilir, her alanda çabalarınız karşılığını bularak, attiginiz tohumların meyvelerini toplayabilirsiniz. 25 Ekim de gerçekleşmiş olan güneş tutulması sizlere yepyeni kapılar ve fırsatlar açarken, hayatınızda bir şeylerin de dönüştüğüne de şahitlik edebilirsiniz. Özellikle ev ve aile konularında bazı fırsatlar yakalayabilir ve hatta bazı yatırımlar yapabilirsiniz. 8 Kasım tarihinde boğa burcunda gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ise finansal açıdan sizleri son derece olumlu etkileyecek olup, kazanç konusunda karşınıza bazı fırsatlar da çıkarabilir. Tutulmalar her zaman bizleri zorlasada, hayatta bazı dögülerin olduğunu da bize hatırlatır. Bugün önümüzü göremediğimiz konularda yarın çok güzel fırsatlar elde etmiş olduğumuzu görebiliriz.Başak:
Kasım ayı sizler açısından son derece olumlu göstergeleri sahip ancak, kariyer alanında biraz dikkatli olmanızda fayda var. Finans açısından attiginiz her adım katlanarak size geri geleceğinden, umduğunuzdan daha fazla kazanç elde edebileceğiniz bir ay ile karşı karşıyasınız. Ayın genelinde çocuklarınız veya partneriniz ile  olan SORUNLAR kafanızı karıştırsada, aile içinde huzurlu bir ortam olacağını söyleyebilirim. Kasım ayı genel hatlarıyla karmik etkiler barındıran bir ay olduğundan özellikle üzerinizde anlamlandıramadığımız bir ağırlık hissedebilirsiniz. Öte yandan sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir ay sizleri bekliyor. Venüs güneş kavuşumu’nun etkileri ile bu ay partneriniz İle olan ilişkinizde daha da sağlam bir evreye doğru adım atacaksınız. Mars’ın retro harekette olmasından ötürü özellikle atılımlar konusunda detaylara fazla takılabilir ve bilinçaltı korkularınızın tetiklendiğine şahitlik edebilirsiniz. Bu dönemi bazı projelerinizi gözden geçirmek için değerlendirmenizde fayda var. yılın son tutulmazsı 8 Kasım tarihinde boğa burcunda gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması olacaktır .Bu tutulma sizlerin bir nebze kabuğuna çekilmenizi sebep olabileceği gibi geçmişte manevi anlamda zorlandığınız her konuyu da gündeme taşıyacak. Sizleri ruhsal olarak dinlenme ve iyileşme dönemine sokacaktır. bu yıl Nisan ve mayıs aylarında gerçekleşen tutulmalarla başlattığınız bazı etkiler bu tutulmalar ile artık tamamlanma noktasına geliyor olabilir. Aslında biten her konu günün sonunda sizlere kendinizi hafiflemiş ve rahatlamış hissettireceğinden bu değişime direnmemenizde fayda olduğunu düşünüyorum.Terazi:
Hayatınızda adeta dönüm noktası niteliğinde bir aya adım atıyorsunuz. Aile konuları ve sağlıksal ufak tefek sıkıntılar dışında genel hatlarıyla olumlu etkilere sahip bir ay olacak sizin için. Güneş burcunuzdan çıkacak olduğundan kendinizi biraz enerjisi düşmüş hissedebilirsiniz. Bu ay yaşanacak olan tutulmalar ile birlikte hayatınızda yeni bir dönemin başladığını hissedeceksiniz. Mars retrosu ile adım attığımız bu ay sizleri motivasyon anlamında olumsuz etkilesede daha önceden karar vermiş olduğunuz eylemleriniz noktasında son bir gözden geçirme aşamasında olduğunuzu unutmayın. Bu yıl Nisan ve mayıs ayında başlatmış olduğunuz bazı konularda o yarım kalan her şey bu sezon yaşanacak olan tutulmalar ile tamamlanma noktasına gelecek. Sosyal çevrenizde özellikle bir yapılanma içerisinde bulabilirsiniz kendinizi. 8 Kasım tarihinde boğa burcunda gerçekleşecek olan kanlı ay tutulmasıyla biraz zorlansanızda şaşırtıcı bazı haberler de olacağınızı söyleyebilirim. Yönetici gezegeniniz Venüs bu ay burç değiştirerek akrep burcuna geçiş yapacak ve sizlere özellikle seyahat konularında destekleyecek . Kendinizi bu ay herzamankinden daha etkileyici hissedeceksiniz, dolayısıyla bekar olan okullarim için yeni aşk fırsatları doğacağını müjdeleyebilirim.Akrep:
Öncelikle nice mutlu yıllar diyerek satırlarıma başlamak istiyorum. Artık tamamen sizin sezonunız başladığından ayın belki de en şanslı burcu sizlersiniz. Ayın ilk günlerinde bu şansı üzerinize hissetmeseniz de ikinci yarısı sizler adına güzel fırsatlar sunuyor. Kasım Ayı’nın genelinde sağlığınıza dikkat etmenizi  ve özellikle evliliği devam eden akreplerin eşleriyle polemiğe girmemelerini şiddetle tavsiye ederim. yakın mesafe Yolculukları günlerinizi meşgul ederken, geziler sırasında ufak tefek yaralanmalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. 25 Ekim de gerçekleşmiş olan güneş tutulması ve 8 Kasım’da gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile tutulma döngüsünde olduğumuzu hatırlatır, eğer yaş gününüz bu tarihlere yakın zamanlarda ise tutulma enerjisinin sizlerin hayatında daha spesifik çalışacağını belirtmek isterim. Özellikle doğum günlerine yakın zamanlarda bu tutulmaları deneyimleyecek kişiler bütün bir yıl boyunca kadersel bazı dönüşümler yaşayacaklardır. Venüs’ün burcunuzda transit yapacak olması özellikle finans ve ilişkiler noktasında sizleri ekstra destekliyor olacak. Venüs ile güneşin yılda bir kez bir araya geldiğini düşünürsek, bu yıl sizin burcunuzda kolkola girecek olmaları sizlerin de bu enerjiden nasiplenmenizi sebep olacaktır. Özellikle ilişki konularında derinleşme yaşayabileceğiniz dönemlerden geçiyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Mars’ın retro harekette olması motivasyonunuzu biraz düşürsede aslında sorgulama yapmanız adına sistemin sizleri yavaşlattığı bir retro olduğunu unutmayın. Aslında son derece sorgulayan bir yapınız olduğundan daha önceden almış olduğunuz kararların üzerinden geçeceğinizi düşünüyorum. Kasım ayına tutulma enerjisi ile adım atıyor olduğumuzdan hayatınızdaki bir çok konunun Dönüşmeye başladığını hissediyorsunuz. İlişki sorunları ön plana çıkmakla birlikte artık sorundan ziyade mutluluğu merkeze aldığınız bir evre desiniz. Bu dönem sizi sıkıştıran her türlü konuyu açıklıkla karşınızdaki insanlara iletmeye başlayacaksınız

Yay:
Kasım ayı siz sevgili Yaylar için son derece şanslı bir ay olacak. Hemen ayın başından itibaren iş hayatınızda ve gelirinizde bir artış söz konusu olabilir hatta çalışansanız, terfi alma imkanınız dahi olabilir. Özel hayatınızda süregelen sorunları bu ay çözme imkanı bulabilirsiniz. Yurtdışı gündemi olan yay burçları ayın ikinci yarısından itibaren bekledikleri olumlu gelişmeleri yaşayabilirler. Güneşin akrep burcuna geçişi ile beraber sizler için de hareketli zamanlar başlayacak olup, bitirmeniz gereken ve hatta tamamlamanız gereken konular gündeminizde gelebilir. Ayrıca geçtiğimiz dönemde başlatmış olduğunuz her türlü çalışmanın sonuçlarını almaya başlayacağınız bir ay sizleri bekliyor. Mars’ın retro harekette oluşu sizlere biraz enerji kaybı yaşatsada bu dönemi daha önceden almış olduğunuz kararları gözden geçirmek için kullanabilirsiniz. 25 Ekim de gerçekleşmiş olan güneş tutulması ile birlikte özellikle aşk konuları ve ilişki sorunları artık hayatınızdan uzaklaşıyor ve bazı sorunların üstesinden geliyorsunuz. Hayatınızdaki kişiyle ilişkinizi derinleştirırken bazı okurlarım için belki de ilişkilerini resmiyete dökme imkanları söz konusu olabilir. Ancak 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile birlikte hayatınızda bazı şeylerin sistem tarafından farklı yöne gittiğine şahitlik edebilirsiniz ve bu sizin biraz gerilmemize sebep olabilir. Adeta hayatınızın kontrolünü elinizden akıp gittiğini hissedebilirsiniz ancak unutmamalısınız ki tutulma demek kadersel bir süreç demek ve günün sonunda her şey sizin hayatınız için olacak.

Oğlak:
Kasım ayı sizlerin gelirlerinizde ve finansal akışınızda gelişmeleri beraberinde getirecek. Bu ay özellikle siz sevgili Oğlaklar için son derece şanslı bir zaman dilimi olup, adeta tüm dileklerinizin evren tarafından duyularak karşılandığına şahitlik edebilirsiniz. Sadece aile konusundaki sorunlar canınız biraz sıksada bir şekilde üstesinden gelmeyi başaracaksınız. Kasım ayı özellikle sizlerin motivasyonu açısından son derece olumlu etkiler gösteriyor., Güneşin akrep burcuna geçişi ile birlikte kendinizi biraz yavaşlamış hissedebilirsiniz. Mars’ın retro hareketin de olmasının da bu yavaşlama da parmağı olduğunu unutmayın ve motivasyon kaybı yaşamadığınızdan emin olun. Eylemlerinizin arkasındaki kararları sorgulama evresine gireceğiniz bir zaman dilimindesiniz.  Yönetici gezegeni satürün ve Uranüs arasındaki gergin açının da etkisiyle bir çeşit farkındalık yaşadığınız bir dönemde olabilirsiniz. Siz sevgili Oğlaklar geleneksel ve daha önce deneyimlediğiniz yollar ile yeni fikirler arasında çalkantılı bir dönem yaşıyor olsanız da günün sonunda yeniliklere ayak uydurmak durumunda kalacaksınız. Özellikle ilişki konularında olumlu bazı gelişmeler yaşamanız söz konusu. 25 Ekim de gerçekleşen güneş tutulması ile birlikte hayatınızda yeni bazı kapılar açılacak olup, sistem adeta sizi değişime zorluyor olacaktır. 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile birlikte özellikle çevrenizde bir yapılanma içerisine girebilirsiniz ve hatta çevrenizdeki insanların majör değişiklikler yaşadığına şahitlik edebilirsiniz. Çevrenizin sizin mantıklı yaklaşımınıza bu dönem çok ihtiyacı olduğundan özellikle onlara desteğinizi esirgemeyeceksiniz ancak lütfen kendi önceliklerinizi de gözardı etmeyin.

Kova:
Kasım ayında özellikle sağlığınız ve aile konularına dikkat etmeniz gereken bir ay olacak. Bu ay özellikle hane içerisinde bir takım karışıklıklar ve zorluklarla karşılaşma olasılığını söz konusu. Öte yandan uzun süredir haber beklediğiniz bir konuda olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Beklediğiniz bir para bu ay size geri gelebilir. Yönetici gezegeniniz Uranüs‘ün geçtiğimiz dönemde sizi biraz zorlamış olması içten içe dalgalanma yaşamınıza ve kararsızlık enerjisinde olmanıza sebep olmuş olabilir. Ancak bu aydan itibaren artık biraz netleşmeler başlayacak olup, sadece biraz sabretmeniz gerektiğini unutmayın. Biliyorum belirsizlikler canınızı sıkıyor ancak artık son düzlükte olduğunuzu müjdeleyebilirim. İlişki konuları bir süre daha canınızı sıksada aslında sistem bitmesi gereken ilişkileri veya dönüşmesi gereken ilişkileri tam anlamıyla dönüştürecek görünüyor. Bu süre sizlerin doğru kişiye değer verip vermediğinizi, ve hatta verdiğiniz değerin karşılığını alıp almadığınızı sorgulama dönemi. 25 Ekim tarihinde gerçekleşmiş olan güneş tutulması ile ilgili birlikte artık bazı kararları net şekilde alıyorsunuz. Bu tutulma özellikle ilişkiler konusunda size bazı farkındalıklar katacak ancak siz bundan ne kadar hoşnut olacaksınız? 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile birlikte odak noktanız aileniz ve kariyeriniz olacak. Ev değişikliği veya hane içerisinde yaşanacak olan bazı SORUNLAR söz konusu olsa da yaşadığınız sürecin kadersel bir döngü olduğunu hatırlatmak isterim.

Balık:
Kasım ayı siz sevgili balıklar için biraz dalgalı olabilir. Özellikle ayın başında sağlık sorununa dikkat etmenizi öneririm. Beklediğinizden daha fazla masraf ile karşılaşabileceğinizdan harcamalarınızı dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Venüs’ün akrep transitı boyunca özellikle ilişkiler ve finans konusunda sizlere bazı fırsatlar sunacaktır. Mars’ın retro harekette olması sizleri biraz yavaşlatsada almış olduğunuz kararları gözden geçirmek adına son derece elverişli zamanlar olacaktır. 25 Ekim tarihinde gerçekleşmiş olan güneş tutulması ile birlikte üzerinde çalıştığınız bazı projelerde gelişim söz konusu olabilir ve bazı atılımlarda bulunabilirsiniz. 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan kanlı ay tutulması ile birlikte hayatınızda ani bir takım sonlanmalar size hayatınızın kontrolünün elinizden akıp gittiğini düşündürebilir. Ancak tutulmaların kadersel döngüler olduğunu unutmamalı, sisteme karşı koyma şansımızın olmadığını hatırlatmak isterim.

#KASIM Ayı Burçlar #Aylık Burçlar #Kasım 2022 Burçlar

bottom of page