top of page

Kova Burcunda Yeni Ay

Astroloji'de yeni ay oluşumları her zaman yeni başlangıçları sembolize eder. Gelecek için belirlediğimiz hedeflere ulaşmak amacıyla girişimde bulunma ve ilk adımı atma yada yeni fikirler ve düşünceler ile mevcut durumumuzu değiştirme genelde bu yeni ay zamanlarında alınan kararlar ile gerçekleşir. 
2020  yılının ilk Yeni ayı ise Kova burcunda gerçekleşecek. Bu yeni ayın 2 dikkat çekici tarafı var. İlki Uranüs ile arasındaki sert açı. Diğeri ise herhangi bir retronun bu yeni ay'a eşlik etmemesi. Diğer gezegenler ile yaptığı açılara ve etkilerine ise yazının devamında değineceğim.
Peki bu 2 önemli görünüm bize neyi vaad ediyor?
Astroloji ile uzak yakın alakası olanlar bilir ki kova ; şahsına münasır, diğerlerinden biraz daha marjinal enteresan ve beklenmeyen tepkiler veren bir burçtur.
Doğum haritasında , kova burcunun bulunduğu bölgede gerçekleşecek beklenmeyen olaylar hayatımızı hiç ummadığımız yerlere taşıyabilir. Ayrıca duygularımız ve karakterimiz ile ilgili oluşması muhtemel  değişiklikler ve tüm gezegenlerin ileri hareketi de bu etkilerin daha hızlı ve ani olmasına katkı sağlayabilir. Sonuçlar, geleceğimiz ile ilgili beklentilerin tamamen tersi olabileceği gibi, hayallerimiz ve hedeflerimizi çok kısa bir sürede gerçekleştirbileceğimiz bir istikametede evrilebilir.
Yeni ay anında gökyüzünde dikkat çeken ve hayatımıza olumlu yada olumsuz yansımaları olabilecek farklı açı oluşumları da var.
 Mars ile Merkür arasında bulunan 60'lık açı; bizlere olaylara farklı bir pencereden bakma şansı verirken yepyeni fikirler sayesinde de hayatımıza adeta doping etkisi yapıyor.
Diğer bir tarafda ise her ikiside Balık burcunda olan Neptün Venüs kavuşumu Jüpiter ile 60'lık yapıyor. Aslında aşk ve para konularında oldukça güzel olan bu görünüm Mars ile yaptığı sert kare açı ile adeta yamuluyor ve içi boşalıyor.
Ah  be diyorum vah be diyorum. Tam caanım Venüs ile kıvama gelmiş duygularımıza gem vuramıyacakken araya giren Mars herşeyin içine ediyor.
 Bu günlerde hayatınızın aşkı olarak nitelendirdiğiniz ilişkilere dikkat etmenizde fayda var, beklenmedik ayrılıklar olabilir. Ayrıca hiç hesapta olmayan para kayıplarına da dikkat!  Biz kötü olana hazırlanalım ki iyi olduğunda mutlu olalım. 
Boğa'da gerçekleşen Plüton ile Satürn kavuşumundan, önceki postlarımda bahsetmiştim. Yeni ayda yine sahnede olan bu ağır abilerimiz, Juno ile de kare açı yapıyor.  Yani, bu günlerde oluşacak olan zorlu açılardan yalnızca sevgililer değil evli olanlar da de nasibine düşeni alacaklar. Aman diyelim geri dönüşü olmayan krizlere sürüklenmemeye aşırı özen gösterelim. 

bottom of page